Інформаційне агентство Reuters наголошує, що фінансові вигоди від так званої «угоди щодо надр» між Україною та Сполученими Штатами можуть бути реалізовані лише через десятиліття. Журналісти зазначають, що забезпечення економічних вигод буде надзвичайно складним через триваючу війну, руйнування інфраструктури Росією та відсутність геологічних оцінок.
Ключові моменти:
- Україні потрібно буде розвивати свою гірничодобувну промисловість протягом тривалого періоду, адаптуючись до суворих реалій війни.
- Мало хто з інвесторів буде готовий ризикувати, що може створити додаткові труднощі.
Реалізація угоди про надра буде нелегкою
Щоб отримати реалістичне розуміння перспектив для України та Сполучених Штатів, журналісти проконсультувалися з кількома експертами в цій галузі.
За словами цих фахівців, розвиток у країнах з розвиненим гірничодобувним сектором, таких як Канада чи Австралія, зазвичай триває від 10 до 20 років.
У випадку України цей термін може бути навіть довшим, враховуючи численні перешкоди, з якими вона стикається.
Перш за все, важливо вирішити проблему війни, яку Росія веде проти України вже понад 11 років.
Крім того, важливо визнати, що енергетична, транспортна та логістична інфраструктура зазнала значної шкоди.
Крім того, експерти попередили, що багатьом родовищам досі бракує комплексних геологічних досліджень для підтвердження економічної доцільності їх видобутку.
Також можуть виникнути значні труднощі щодо інвестицій.
Адам Вебб, керівник відділу корисних копалин консалтингової фірми Benchmark Minerals Intelligence, прокоментував це питання.
«Якщо хтось вважає, що всі ці корисні копалини раптом будуть експортовані оптом з України, це помилкова думка. Реальність така, що інвесторам буде важко виправдати вкладення своїх грошей в Україну, коли вони мають можливість інвестувати в критично важливі корисні копалини в країнах, які не перебувають у стані війни», – зазначив експерт.
Поділитися
Источник: online.ua