ЄС відновлює тарифи та квоти на українську продукцію. Які наслідки для бізнесу та логістики?

Для України добігає кінця період «безвізової торгівлі» з ЄС, системи, яка протягом трьох років захищала український експорт під час конфлікту. Через тиск з боку Польщі, Словаччини та Угорщини Європейська Комісія відновлює жорсткі тарифи та квоти, що може призвести до збитків українських експортерів у розмірі майже 3 мільярдів євро щорічно та розпаду логістичних мереж. Які дії має вжити бізнес у цьому новому торговельному середовищі? Олександр Кирилюк, головний операційний директор групи логістичних компаній ZAMMLER, ділиться своїми думками.

Після 5 червня 2025 року Україна втратить свій «безвізовий режим» з ЄС – систему скасування тарифів і квот, яка була вирішальною для українського експорту під час війни. Міністерство економіки України очікує, що припинення режиму вільної торгівлі з Європейським Союзом може призвести до втрати 2,9 мільярда євро річного доходу для українських експортерів через повторне запровадження ринкових тарифів.

Заява Європейської Комісії була очікуваною на ринку: вже понад рік тривали запеклі дебати, зокрема щодо українських сільськогосподарських товарів. Найголоснішими противниками «воєнних пільг» для України були Польща, Словаччина, Угорщина та Румунія. Польща, як головний транзитний та торговельний союзник України, відіграла ключову роль у встановленні нових правил.

Замість переваг, що діяли з 2022 року, розпочнеться перехідний етап для обговорення нового формату торгівлі та внесення змін до Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *