Європейський Союз ухвалив рішення про санкції проти Росії

Прагнучи посилити тиск на Росію щодо її агресивних дій щодо України, уряд Фінляндії пропонує запровадити тарифи на весь імпорт з Росії до Європейського Союзу (ЄС). Країна прагне, щоб ці тарифи діяли паралельно з усіма чинними санкціями.

7244_c72ae6c4ab275e66875025827611b4e1.jpg (32,15 Кб)

Як повідомляє Bloomberg, про це міністр закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен повідомила пресі після неформальної зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Варшаві 8 травня. Вона наголосила, що Європейська Комісія «має повний мандат для цього».

«Якщо деякі санкції стануть неефективними в майбутньому, або якщо виникнуть інші події, ми все одно збережемо ці тарифи», – заявив голова МЗС Фінляндії.

Журналісти наголошують, що ця пропозиція виникає на тлі небажання Угорщини продовжувати санкції, запроваджені Європейським Союзом після масштабного вторгнення Росії в Україну. Ці заходи, зокрема, включають заморожування приблизно 200 мільярдів євро суверенних активів, що належать Центральному банку Росії, переважно зберігаються у фінансових установах ЄС, а також обмеження щодо сотень осіб, суден та організацій, які допомагали та підтримували війну Росії в різних якостях або навіть безпосередньо брали в ній участь.

Санкції ЄС поновлюються кожні шість місяців на основі одностайної згоди – рішення вимагає підтримки всіх 27 держав-членів ЄС. Угорщина постійно погрожувала накласти вето на такі заходи, але щоразу відступала після отримання поступок з питань, які часто не пов'язані між собою.

За словами Кайї Каллас, верховного представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки, на майбутньому засіданні Ради міністрів ЄС 20 травня може бути схвалено 17-й пакет санкцій ЄС. Цей пакет буде спрямований, перш за все, на військову інфраструктуру Росії, її «тіньовий флот» та її підтримку, включаючи близько 140 нових суден, переважно танкерів, а також 70 організацій та фізичних осіб.

Очікується, що російська енергетична компанія «Сургутнафтогаз», яка зіткнулася з санкціями США, буде піддана новим обмеженням. Крім того, до чорного списку можуть бути додані 15 нових осіб та організацій, причетних до гібридних загроз та ймовірного використання токсичних речовин – минулого року Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) задокументувала використання сльозогінного газу на передовій, але не вказала винних.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *