Прогнозується, що до 2025 року інвестиції в штучний інтелект зростуть більш ніж на 104%, що становить щонайменше 20% від загального бюджету компаній.
Приголомшливі 94% ініціатив зі штучного інтелекту виправдали або перевершили очікування компаній, причому 72% організацій мають намір використовувати професійні послуги штучного інтелекту, оскільки вони прагнуть масштабувати свої зусилля з штучного інтелекту.
Із зростанням інвестицій у штучний інтелект пріоритети також змінюються. Очікується, що генеративний штучний інтелект стане суттєвим напрямком розвитку в наступному році, і його частка зросте майже в чотири рази з 12% до 44%.
Серед різних технологій штучного інтелекту найбільш значні інвестиції минулого року були спрямовані на програми, які включають вбудований штучний інтелект. Зараз компанії зосереджують свої витрати на розробці та управлінні моделями ШІ, що становить 32% їхніх інвестицій.
Незважаючи на переважаючий позитивний прогноз, учасники також вказали на проблеми, з якими їхні компанії стикаються при впровадженні штучного інтелекту, причому найбільш помітними були проблеми з масштабуванням (30%) і проблеми з якістю даних (29%).
Для вирішення цих проблем респонденти визначили чотири ключові сфери:
— суверенітет даних і дотримання правових норм;
— бездоганна інтеграція ШІ з існуючими системами та робочими процесами;
— навчання та підвищення кваліфікації персоналу;
— доступ до високоякісних даних.
Що стосується обладнання, то 65% компаній у регіоні EMEA використовують локальну або гібридну інфраструктуру, тоді як лише 18% обирають публічні хмарні рішення.
Крім того, 10% організацій уже активно використовують комп’ютери на базі штучного інтелекту, 25% перебувають на етапі тестування, а 65% розглядають незабаром інтеграцію, щоб повністю використовувати можливості ШІ.