У 2024 році глобальне фінансування венчурного капіталу досягло 368,3 мільярда доларів США, перевищивши загальний показник 2023 року в 349,4 мільярда доларів США на 5%, згідно з даними KPMG Private Enterprise Venture Pulse за четвертий квартал. Зростання інвестицій у сектор штучного інтелекту стало значним каталізатором венчурного капіталу.
- У 2024 році глобальне фінансування венчурного капіталу зросло, незважаючи на те, що загальна кількість транзакцій впала до семирічного мінімуму в 35 685.
- Галузь штучного інтелекту виявилася явним лідером у забезпеченні інвестицій протягом 2024 року. Тільки в четвертому кварталі п’ять найкращих стартапів штучного інтелекту в Сполучених Штатах залучили разом 32,2 мільярда доларів. Серед відомих угод: Databricks – 10 мільярдів доларів, OpenAI – 6,6 мільярдів доларів, xAI – 6 мільярдів доларів, Waymo – 5 мільярдів доларів і Anthropic – 4 мільярди доларів.
- Регіон Америки лідирує з 221,7 мільярдами доларів США, з яких 209 мільярдів доларів США надійшли зі Сполучених Штатів. Це третій найвищий показник за останні два десятиліття.
- В Азіатсько-Тихоокеанському регіоні спостерігався спад, досягнувши дев’ятирічного мінімуму, а фінансування венчурного капіталу склало лише 78,8 мільярда доларів.
- Велика Британія стала лідером на європейському ринку венчурного капіталу в 2024 році, насамперед завдяки 1,3 мільярда доларів, залучених компанією GreenScale, що займається штучним інтелектом.
- Було суттєво зросли інвестиції корпоративного венчурного капіталу (CVC), глобальне фінансування CVC зросло зі 177,9 мільярда доларів США у 2023 році до 185,1 мільярда доларів США у 2024 році, особливо в США, де спостерігався стрибок із 84,7 мільярда доларів США до 107,5 мільярда доларів США.
- Привабливість IPO залишається низькою, а загальна вартість первинних публічних пропозицій досягла семирічного мінімуму в 134,6 мільярда доларів.
- 2024 рік став ключовим моментом для оборонних технологій, оскільки цей сектор отримав рекордний рівень венчурного фінансування. У світлі триваючих конфліктів в Україні та на Близькому Сході, а також зростання глобальної геополітичної напруженості уряди все активніше співпрацюють з оборонними технологічними компаніями, особливо з тими, які використовують штучний інтелект у військових рішеннях.
- Прогнозується, що інвестиції венчурного капіталу залишаться стабільними у 2025 році, а ШІ й надалі буде основним рушієм фінансування. Очікується, що поряд зі ШІ зростатиме інтерес до оборонних технологій, кібербезпеки, охорони здоров’я та біотехнологій.