Команда модульного блокчейна Avail оголосила про запуск основної мережі Avail AD і власного токена AVAIL.
Avail DA Mainnet & the AVAIL token are now live!
Today marks the launch of Avail DA, the first modular data availability layer using validity proofs + data availability sampling. Now, build blockchains that truly scale with demand.
The AVAIL token powers the network—pay fees,… pic.twitter.com/t3SNvRV8Sl
— Avail (@AvailProject) July 23, 2024
Протокол позиціонується як шар доступності даних для Optimism, Validium та інших рішень на базі доказів із нульовим розголошенням, які працюватимуть поверх нього. Технологія дасть змогу розміщувати та підтверджувати доступність даних (DA) поза мережею, виступаючи ключовим компонентом концепції модульної мережевої структури.
Згідно із заявою проєкту, Avail DA — рішення, покликане оптимізувати доступність даних і допомогти розробникам створювати більш масштабовані, економічно ефективні та компоновані ланцюжки.
Це тільки перша з трьох частин модульного стека блокчейна. Зараз команда працює над рівнем взаємодії Nexus і шаром безпеки Fusion.
«Доступність даних є критично важливим компонентом інфраструктури блокчейна. Без гарантованої DA учасники мережі не можуть легко і незалежно перевіряти блоки, що може призвести до шахрайства або цензури, а також до крадіжки або заморожування коштів», — ідеться в блозі.
Традиційно L2-мережі в Ethereum покладалися на базовий рівень для забезпечення DA. Однак швидке зростання рішень другого рівня призвело до перевантаження, зниження пропускної здатності та зростання цін на газ, зазначила команда Avail.
За словами представників проєкту, роллапи витрачають «мільйони щомісяця» тільки на доступність даних. Ці витрати безпосередньо перекладаються на користувачів.
«Avail DA — єдиний рівень доступності даних, що об’єднує зобов’язання KZG з вибіркою доступності даних. Це важлива віха для спільноти, оскільки дає змогу роллапам користуватися функціями та перевагами, аналогічними Danksharding в Ethereum на сьогодні», — підкреслили розробники.
Токен AVAIL використовується для оплати комісій і стейкінгу. Avail використовує механізм консенсусу Nominated Proof-of-Stake (NPoS), який рівномірно розподіляє заблоковані токени між валідаторами для скорочення централізації.
У квітні команда блокчейна анонсувала аірдроп серед користувачів проєкту. На ці цілі виділять 600 млн AVAIL.
Нагадаємо, 2023 року директор із продукту Polygon Анураг Арджун залишив посаду, викупивши проєкт Avail.