Генеративний штучний інтелект ніколи не зможе створити справжній витвір мистецтва. Про це заявив відомий науково-фантастичний письменник Тед Чан у своїй статті.
За його словами, потенціал великих мовних моделей залишається «значною мірою теоретичним». Досі генеративний ШІ був найуспішнішим у «зниженні наших очікувань, як від того, що ми читаємо, так і від самих себе, коли пишемо що-небудь для інших».
Навіть у разі вдосконалення технології результат нейромереж ніколи не стане мистецтвом, зазначає Чан, визнаючи, що йому важко дати точне визначення цьому поняттю.
«Мистецтво — щось, що виникає в результаті безлічі досконалих виборів», — зазначив експерт.
Ці рішення можуть не призвести до створення гарного роману, картини або фільму, але все одно відбувається процес залучення і спілкування між автором і його аудиторією, додав Чан.
«Усі ми — продукт того, що було до нас, але саме ми вносимо у світ сенс, проживаючи своє життя у взаємодії з іншими людьми», — підсумував письменник.
Він сказав, що цього ніколи не зможе зробити алгоритм автозаповнення, хоча хтось стверджує протилежне.
Раніше створене за допомогою ШІ зображення перемогло у фотоконкурсі Sony World Photography Awards 2023 у категорії «Креатив».
Нагадаємо, у січні 2023 року троє художників подали колективний позов проти розробників генераторів зображень через можливе порушення законів про авторське право.