Пов’язана із засновником Tron Джастіном Саном біржа HTX у період із 25 листопада до 10 грудня зафіксувала відтік коштів клієнтів у розмірі $258 млн. Динаміку можна пов’язати з хакерською атакою, яка передувала їй, пише Bloomberg.
22 листопада зловмисник зламав гарячий гаманець HTX і кросчейн-міст Heco Bridge. Збиток склав $110 млн. Повідомлялося, що наслідки злому самої біржі оцінили в $23,4 млн.
Тоді Сан запевнив, що торгова платформа компенсує втрачені кошти власним коштом. Організація також заявила про плани заохотити користувачів аірдропом.
Через чотири дні майданчик відновив операції.
У вересні HTX втратила внаслідок атаки гарячого гаманця 5000 ETH ($7,9 млн на той момент). Приблизно за два тижні зломник повернув вкрадені активи за винагороду у 250 ETH.
10 листопада також пов’язана із Саном біржа Poloniex зазнала атаки на $125 млн у криптовалютах. Тоді глава платформи повідомив про «успішну ідентифікацію та замороження частини активів, пов’язаних з адресами хакера».
У Cryptopolitan побачили в низці подій навколо майданчика стурбованість інвесторів у збереженні активів.
«Ця відсутність довіри може мати довгострокові наслідки для репутації HTX і здатності залучати й утримувати користувачів», — підсумували вони.
У Bloomberg пояснили динаміку «збільшеною чутливістю до потоків після краху FTX».
Коментуючи дані про відтік, представник HTX в інтерв’ю агентству заявив, що він являє собою «невелику частку від резервів».
За даними Defi Llama, у структурі резервів HTX найбільша частина — 32,9% — припадає на біткоїн. Трохи менше (31,8%) — на TRX. Частка utility-токена біржі — HT — становить 14,4%, підтримуваного Саном токена stUSDT — 12,2%.
Джерело: DeFi Llama, Bloomberg.
У березні SEC звинуватила Сана і три його компанії в незареєстрованій пропозиції цінних паперів у вигляді токенів TRX і BTT.
Нагадаємо, у листопаді Reuters із посиланням на фахівців із блокчейн-аналізу повідомило, що підтримувані Іраном угруповання бойовиків переходять із біткоїна на Tron для фінансування своєї діяльності.