32 біржові фонди на базі різних цифрових активів накопичили під управлінням понад 1 Nakamoto (~$70 млрд) — близько 5% від усієї емісії біткоїна. На це звернув увагу засновник MicroStrategy Майкл Сейлор.
32 #Bitcoin Spot ETFs now hold ~1 Nakamoto of $BTC pic.twitter.com/OpHridlymc
— Michael Saylor⚡️ (@saylor) May 27, 2024
Станом на 24 травня сумарно на ETF у США припадає 855 619 BTC. Менша кількість активів зосереджена в структурах Європи, Гонконгу, Швейцарії та інших країн.
Згідно з SoSoValue, найбільшим продуктом, як і раніше, є GBTC від Grayscale з обсягом активів під управлінням (AUM) на $20 млрд. Однак інструмент майже наздогнав найближчий конкурент в особі IBIT від BlackRock, який накопичив $19,8 млрд.
Динаміка спотових біткоїн-ETF у США. Джерело: SoSoValue.
При цьому GBTC щодня демонструє відтоки, а IBIT, навпаки, притоки. За останню торгову добу перший фонд втратив близько $13 млн, другий — збільшив AUM на $182 млн.
У контексті загальної динаміки 24 травня американські фонди зафіксували приплив десятий день поспіль, додавши сумарно $251 млн.
Притоки/відтоки спотових біткоїн-ETF у США. Джерело: SoSoValue.
Сім нещодавно запущених біткоїн-ETF у Гонконзі загалом утримують 5789 BTC (~$395 млн). Незважаючи на початковий оптимізм, місцеві криптопродукти поки не привернули значної уваги інвесторів.
Нагадаємо, 23 травня SEC затвердила заявки 19b-4 від емітентів спотових біржових фондів на основі Ethereum. Аналітики JPMorgan назвали рішення відомства політичним напередодні президентських виборів у США.
Глава відділу досліджень Standard Chartered Джеффрі Кендрік припустив новий етап для крипто-ETF у 2025 році. На його думку, наступні в черзі — SOL і XRP.
Співзасновник Matrixport Деніел Ян також назвав Solana новим претендентом на запуск біржових фондів. Однак у JPMorgan засумнівалися в такому варіанті розвитку подій.