- Міністерство фінансів США очікує, що ринок стейблкоїнів зросте до 2 трильйонів доларів до 2028 року.
- Майбутні правила вимагатимуть від емітентів підтримувати резерви в державних облігаціях.
Ринок стейблкоїнів потенційно може зрости майже вдесятеро до кінця 2028 року, як зазначено у щоквартальному звіті Міністерства фінансів США за перший квартал 2025 року.
Наразі загальна капіталізація стейблкоїнів становить близько 230 мільярдів доларів, але регулятор оптимістично налаштований щодо значного прискорення темпів зростання. У звіті підкреслюється, що стейблкоїни вже зарекомендували себе як фундаментальний інструмент для транзакцій в екосистемах блокчейну, функціонуючи як «цифрова готівка».
Міністерство фінансів зосередилося на суперництві між стейблкоїнами та токенізованими фондами грошового ринку, які можуть забезпечити дохідність власникам активів. За словами авторів звіту, це змінює конкурентний ландшафт у сфері цифрових фінансів.
Очікувані правила щодо стейблкоїнів, як зазначено в документі, зобов'яжуть емітентів тримати резерви у вигляді короткострокових казначейських облігацій. Міністерство стверджує, що ця стратегія сприятиме зміцненню зв'язку між обігом стейблкоїнів та попитом на державні облігації США.
Водночас, поширення стейблкоїнів може чинити тиск на традиційні банки, змушуючи їх підвищувати процентні ставки за депозитами, щоб залишатися конкурентоспроможними в умовах мінливого цифрового середовища.
Примітно, що у квітні цього року Citi прогнозувала, що капіталізація стейблкоїнів може досягти 3,7 трильйона доларів протягом п'яти років, тоді як Standard Chartered підтвердила свою ціль приблизно в 2 трильйони доларів до 2028 року.