З 28 серпня до 6 вересня відтік зі спотових біткоїн-ETF становив $1,2 млрд. Такі дані навели в Bloomberg.
Джерело: Bloomberg
В агентстві зазначили, що це найтриваліша серія виведення коштів у денному розрізі з біржових фондів з моменту їхнього лістингу в січні. Каталізатором стала хвиля втечі з ризикованих активів на тлі неоднозначної макроекономічної картини.
На думку CEO Bianco Research Джима Бьянко, для більш широкого поширення ETF знадобиться більше часу. Як каталізатори він назвав халвінг у 2028 році і значний розвиток ончейн-інструментів. Зараз біржові фонди виступають більше в ролі «невеликого туристичного продукту», додав експерт.
1/8
Spot BTC ETFs update
tl:dr
* Inflows now outflows
* Holders have record losses
* Advisors <10% of holdings (boomers never came)
* Avg trade size now <$12k.It's not an adoption vehicle. Instead a small tourist tool and on-chain is returning to Tradfi.
See posts #4 and #8
— Jim Bianco (@biancoresearch) September 8, 2024
Згідно з фахівцем, у криптовалютний простір прийшло «вкрай мало нових грошей», оскільки більшість припливів пов’язана з «ончейн-власниками, які повернулися на рахунки TradFi».
«Спочатку потрібно набратися терпіння, пережити ще кілька сезонів, включно із зимою або двома, і зробити прорив у розвитку», — припустив Б’янко.
Аналітик Bloomberg Ерік Балчунас не погодився з оцінками CEO Bianco Research.
Need help: If $IBIT has like >$20b in assets (in 8mo btw) and that’s considered a failure then what word should be used to describe an ETF w $7m in assets?
— Eric Balchunas (@EricBalchunas) September 8, 2024
«Якщо [продукт від BlackRock] IBIT має AUM у розмірі $20 млрд і це вважається провалом, то яке слово слід використовувати для опису ETF з активами в $7 млрд?» — поцікавився він.
Балчунаса підтримав аналітик Браян Росс.
This data could actually be interpreted as bullish; if most #ETF trades are NOT institutional, this means institutions aren’t even here yet, and we could see massive institutional inflows next time FOMO and greed show up.
— Bryan Ross (@bryanrosswins) September 8, 2024
«Якщо більшість угод не є інституційними, це означає, що установи ще не прийшли. Ми можемо побачити масові надходження коштів від цієї категорії учасників ринку наступного разу, коли проявиться FOMO», — підсумував він.
До кінця першого кварталу 2024 року 13 із 25 найбільших хедж-фондів США володіли продуктами на базі біткоїна, згідно з River.
За даними Bitwise на основі звітностей в SEC за підсумками квітня-червня, 44% керівників наростили інвестиції в спотові BTC-ETF, ще 22% зберегли колишній обсяг позиції.
Нагадаємо, у травні глава відділу цифрових активів BlackRock Роберт Мітчник заявив про очікування нової хвилі припливу коштів у продукти завдяки участі інституціоналів.
У квітні схожий прогноз представили аналітики Bernstein.