Нова система штучного інтелекту може передбачати хворобу Альцгеймера з точністю 70% за сім років до підтвердження діагнозу і 80% — за рік. Про це йдеться в дослідженні Каліфорнійського університету в Сан-Франциско.
Експерти навчили модель на підставі медичних даних понад 250 000 осіб. Точність прогнозів зросла до 86-90% після додавання демографічних особливостей: року народження, статі, етнічної приналежності та раси.
«Загалом це дослідження дає уявлення про те, як вчені можуть використовувати алгоритми машинного навчання та інші сучасні комп’ютерні програми для аналізу клінічних і біологічних даних, щоб краще зрозуміти ризик розвитку хвороби Альцгеймера в кожної людини», — йдеться в дослідженні.
Серед ранніх предикторів, що сприяють ризику появи найпоширенішої форми деменції, названо: високий рівень холестерину та інших жирів у крові, застійну серцеву недостатність, запаморочення, катаракту та погіршення стану хрящів між суглобами кісток.
Остеопороз виявився попереджувальним знаком для жінок, а біль у грудях — для чоловіків.
Нагадаємо, у червні нова модель штучного інтелекту змогла виявити 13 різних типів раку з точністю 98,2% на підставі даних ДНК зі зразків тканин.
У 2022 році ШІ навчили виявляти рак мозку за краплею крові.