Співзасновник Ethereum Віталік Бутерін написав статтю про зростаючу проблему діпфейків і розібрав можливі способи їх виявлення.
Для початку він вказав на недолік криптографічного методу, часто пропонованого спільнотою як безпечна аутентифікація. За словами Бутеріна, завжди залишається ризик потенційного перехоплення публічних ключів або профілю користувача з боку хакера.
Як надійнішу альтернативу розробник запропонував використовувати в комунікаціях контрольні запитання, відповіді на які важко вгадати або знайти в інтернеті. Вони мають стосуватися якихось подій із реального життя, які третя сторона не може отримати навіть у разі корпоративних або державних джерел.
«Чим унікальніше ваше запитання, тим краще. Якщо ваше запитання потенційно вгадуване, збільште ентропію, додавши ще одне запитання», – рекомендував Бутерін.
На додаток до секретних запитань співзасновник Ethereum запропонував використовувати ще низку стратегій для підвищення безпеки. Це можуть бути:
- Попередньо узгоджені кодові слова;
- ключ примусу – ненав’язливе сигнальне слово, яке демонструє другій стороні, що ви дієте під тиском або погрозами;
- підтвердження криптовалютної адреси в декількох месенджерах;
- номери безпеки з Signal або смайлики Telegram, що підтверджують надійне шифрування чату;
- обмеження і затримки під час здійснення важливих і незворотних дій, зокрема за допомогою внесення їх у смарт-контракти.
«Контрольні запитання хороші, тому що, на відміну від багатьох інших незручних методів, будуються на основі інформації, яку люди від природи добре запам’ятовують», – зазначив Бутерін.
Насамкінець він додав, що оптимальні методи автентифікації мають поєднувати кілька найзручніших для конкретної людини чи підприємства технік.
Нагадаємо, образ Віталіка Бутеріна, поряд з іншими знаменитими представниками криптовалютного співтовариства і підприємцями, часто використовується для створення діпфейк-відео на YouTube.
Раніше ForkLog повідомляв, що співробітник транснаціональної компанії з Гонконгу переказав шахраям $25 млн після телефонного дзвінка з «колегами», які виявилися дипфейками.