Як повідомляє The Wall Street Journal, низка відомих банків у Сполучених Штатах розглядає можливість створення спільного стейблкоїна для вирішення проблем, що виникають у секторі криптовалют.
Обговорення стосуються платіжного сервісу Early Warning Services (який керує Zelle) та мережі The Clearing House, що належить JPMorgan Chase, Bank of America, Citigroup, Wells Fargo та кільком іншим банкам.
Наразі ініціатива перебуває на стадії концептуальної розробки – остаточне рішення залежить від ухвалення закону GENIUS, який має на меті регулювати обіг стейблкоїнів у США.
Банки стурбовані тим, що широке впровадження стейблкоїнів під час адміністрації Дональда Трампа може призвести до вилучення депозитів клієнтів, особливо якщо великі технологічні фірми або роздрібні торговці вирішать вийти на ринок.
Одна з моделей, що розглядається, передбачає доступ до стейблкоїну консорціуму для сторонніх фінансових організацій. Водночас регіональні банки також розглядають можливість створення окремого альянсу, хоча вони стикаються з обмеженими ресурсами.
Остін Кемпбелл, засновник Zero Knowledge Consulting та професор Нью-Йоркського університету, стверджує, що великі банки намагаються перешкоджати поширенню стейблкоїнів, що нараховують відсотки.
Імперія лобіює назад
Як я й передбачав, я чую, що банківське лобі панікує щодо стейблкоїнів, а саме щодо можливості виплачувати будь-яку форму винагороди чи відсотків.
Тож, для моїх друзів з демократичного боку, дозвольте мені спростити те, що ви чуєте:
Банки хочуть, щоб ви…
— Остін Кемпбелл (@CampbellJAustin) 21 травня 2025 р.
«Банки хочуть, щоб ви захищали їхній картель, поки вони продовжують обкрадати ваших виборців», – заявив Кемпбелл, звертаючись до демократів у Конгресі.
На його думку, система часткового резервування дозволяє банкам отримувати надмірні прибутки, залишаючи клієнтам мінімальні відсотки. Концепція стейблкоїнів, які пропонують винагороди, порушує цю існуючу систему, тому банки лобіюють їх заборону.
На тлі триваючих обговорень цієї ініціативи на ринку з'являються нові проекти, які вже надають можливості пасивного доходу від зберігання стейблкоїнів. У лютому SEC схвалила токен YLDS від Figure Markets, пропонуючи дохідність 3,85% річних.
Співзасновник Tether Рів Коллінз представив проєкт Pi Protocol, який сприяє випуску стейблкоїна USP в обмін на USI, токен, що забезпечує відсоткову прибутковість.
«Неприйнятно, щоб власники стейблкоїнів не отримували хоча б базову безризикову ставку», – зазначив генеральний директор Phoenix Labs Сем Макферсон.
Він вважає, що ці нові моделі змусять традиційні банки підвищувати процентні ставки за депозитами, щоб утримати своїх клієнтів.
Варто зазначити, що, за даними Fireblocks, більшість фінансових установ активно інтегрують стейблкоїни у свою діяльність — 90% опитаних або почали використовувати токени, або планують їх інтегрувати.