Кіберзлочинці найчастіше вдаються до трьох способів крадіжки цифрових активів: фейкові додатки, підміна адрес у буфері обміну та шахрайства з ліквідністю. Про це повідомили аналітики Bitrace.
У випадку з фальшивими криптододатками хакери просувають їх у пошуковій видачі, щоб обігнати за рейтингом легітимні програми. Доступ до гаманців вони отримують завдяки вбудованим бекдорам.
Фейкові додатки поряд з окремими шкідливостями в процесі транзакцій можуть змінювати скопійовану в буфер обміну адресу одержувача на рахунок зловмисника.
У шахрайській схемі з ліквідністю жертвам обіцяють стабільний дохід після поповнення гаманця на певну суму. Насправді вбудований у код смартконтракту шкідник дає хакеру дозвіл на виведення користувацьких коштів.
Експерти рекомендували дотримуватися обережності під час інвестування в криптовалюти, а в разі крадіжки використовувати інструменти аналітики для відстеження коштів.
Раніше в Bitrace з’ясували, що за два роки на позабіржові гаманці надійшло понад 3,4 млрд USDT у мережі Tron, із них 54,2% пов’язані з високоризиковими операціями.