«Київміськбуд» став інструментом для виведення коштів із  бюджету

Територіальній громаді Києва належать 80 відсотків акцій компанії «Київміськбуд», якій держава передала обʼєкти «Укрбуду», щоб вже «Київміськбуд» завершив їх спорудження

Однак з того часу «Київміськбуд» став зручним інструментом для виведення коштів з місцевого бюджету. А житла так і немає, йдеться в новому випуску ютуб-проєкту «В тіні каштана».

Нині кількість ошуканих інвесторів, не лише «Укрбуду», а й тепер «Київміськбуду» сягає майже 40 тисяч. Багато з них залишилися без житла й змушені витрачати останні заощадження, щоб орендувати хоча б кімнату в гуртожитку. Частина цих людей втратила оселі й через атаки росіян.

Зверталися інвестори й до КМДА. Там традиційно створили чергову комісію, що мала вивчити «проблемні питання».  

«Ці комісії неодноразово збиралися, там було багато словоблудства, ніяких особливих рішень не приймалося, ніяких на папері рішень не було. Так тривало до 26 вересня цього року, коли обурені інвестори «Київміськбуду» зібралися, а дехто навіть тимчасово перекрив вулицю. Їх було багато, і ситуація привернула увагу. У результаті Київський міський голова Віталій Кличко запросив представників ініціативних груп на зустріч. Під час розмови він запевнив, що бере ситуацію під особистий контроль і обіцяє домогтися прискорення вирішення проблеми. Він пообіцяв, що буде складено дорожню карту з чіткими термінами виконання рішень на кожному етапі та підписано меморандум для фіксації зобов’язань», — розповідає один із ошуканих інвесторів Святослав Копча.

Та меморандум – це не механізм вирішення проблем, а спосіб «замилити очі».

Утім наполегливість людей таки дала плоди, і на сесії Київради ухвалили рішення про докапіталізацію «Київміськбуду» на понад 2,5 мільярда гривень.

«Ці кошти дозволять запустити процеси будівництва. Зараз ми маємо замкнуте коло. Немає коштів, тому не будується. Не будується, тому не купують, немає коштів. Щоб розірвати це замкнуте коло, потрібне фінансування, яке дозволить зрушити з місця роботу та залучити нових покупців. Лише так можна дати проєктам друге дихання», — пояснює ситуацію Святослав Копча.

Депутати Київради звернулися до Кабінету Міністрів України з проханням виділити «Київміськбуду» 2,28 млрд гривень на добудову 18 збиткових об’єктів «Укрбуду».

Таким чином, влада міста, яка свого часу взяла на себе зобов’язання добудувати об’єкти, зараз, під час повномасштабної війни, просить з державного бюджету ще 20 мільярдів гривень.

Докладніше дивіться в новому випуску ютуб-проєкту “В тіні каштана” за посиланням

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *