ЄС може внести Росію до “сірого списку” за відмивання грошей. FT пояснила, якими можуть бути наслідки

Європейський Союз розглядає можливість включення Росії до “сірого списку” країн з неадекватними заходами проти відмивання грошей, як повідомляє Financial Times з посиланням на інсайдерські джерела.

Деталі

  • Згідно з даними Європейської комісії, значна кількість депутатів Європарламенту виступає за додавання Росії до списку, хоча остаточне рішення ще не прийнято. Маркус Фербер, німецький депутат Європарламенту та координатор з економічних питань Європейської народної партії, зазначив, що ініціатива щодо включення Росії має «значну підтримку».
  • Включення до «сірого списку» ЄС негативно впливає на репутацію країни. Фінансові установи в інших країнах повинні запроваджувати додаткові перевірки під час взаємодії з підприємствами або громадянами цієї країни, що ускладнює транзакції та збільшує витрати на обробку.
  • Очікувалося, що переглянутий список буде затверджено цього тижня; проте, як повідомило Financial Times, Європейська комісія відклала рішення до початку наступного тижня через «адміністративні або процедурні питання». Список вимагає підтримки більшості членів Європарламенту, які можуть лише схвалити або відхилити його в цілому, без права внесення поправок.
  • Включення Росії, яка перебуває під санкціями ЄС через агресію проти України, може сприяти затвердженню списку, вважають представники різних фракцій Європейського парламенту.
  • «Сірий список» ЄС зазвичай збігається зі списком Глобальної цільової групи з боротьби з відмиванням грошей (FATF), який був створений у 1989 році за дорученням G7 для боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму. За даними FT, попередня версія європейського списку була майже ідентичною списку FATF.
  • У новому списку пропонується додати Алжир, Анголу, Кенію, Кот-д'Івуар, Лаос, Ліван, Монако, Намібію, Непал та Венесуелу, виключивши Барбадос, Гібралтар, Ямайку, Панаму, Сенегал, Уганду та ОАЕ.

Контекст

Росія є учасницею Групи розробки фінансових заходів боротьби з відшкодуванням шкоди (FATF) з 2003 року, але її членство було призупинено у 2023 році після повномасштабного вторгнення в Україну. Відтоді FATF постійно обговорює питання про потенційне включення Росії до «чорного або сірого списку», але щоразу ухиляється від цього кроку.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *