Інфляція в липні прискорилася до 5,4%

Індекс споживчих цін (ІСЦ) у липні не змінився до попереднього місяця, у річному вимірі інфляція становила 5,4%, свідчать дані Державної служби статистики.

Інфляційні тенденції є ключовим чинником, що береться НБУ до уваги при формуванні монетарної політики.

Як працюють топові благодійні фонди? Як меценати обирають, які соціальні проєкти підтримувати? Чим благодійність корисна для вашого бізнесу? Дізнайтеся відповіді 23 серпня на форумі «Майстри добра». Спікери – лідери «Повернись живим», Superhumans, Zagoriy Foundation, «Азову», МХП, ОККО. Долучайтеся!

Ключові факти

  • Базова інфляція в липні порівняно з червнем становила 0,7%, з початку року – 4,1%.
  • На споживчому ринку в липні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,6%. Найбільше подешевшали овочі та яйця – на 19,6% та 11,4% відповідно. Також знизилися ціни на сало, мʼясо птиці.
  • Водночас цукор подорожчав на 12,1%, на 3,9–0,6% зросли ціни на продукти переробки зернових, соняшникову олію, хліб, безалкогольні напої, рис, фрукти, кисломолочну продукцію, молоко, макаронні вироби, масло.
  • Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,0%, у тому числі на тютюнові вироби – на 1,3%, алкогольні напої – на 0,7%.
  • Одяг і взуття подешевшали на 3,7%, зокрема одяг – на 4,1%, взуття – на 3,4%.
  • Ціни на транспорт зросли на 0,7%, в основному через подорожчання проїзду в автодорожному пасажирському транспорті на 0,8%, а також палива та мастил на 0,6%.

інфографіка Анастасія Решетнік

інфографіка Анастасія Решетнік

Контекст

У червні інфляція прискорилася до 4,8% через стрімке подорожчання електроенергії, що забезпечило 1,1 відсоткового пункта (в.п.), тобто половину з загального зростання ІСЦ (на 2,2%) за місяць.

У липні НБУ зупинив зниження облікової ставки та залишив її на рівні 13%. Причина – необхідність забезпечити стійкість валютного ринку та наблизити інфляцію до цільового показника у 5%. Наступне зниження облікової ставки за базовим сценарієм має відбутися вже в 2025 році. Однак якщо ситуація на валютному ринку та з динамікою інфляції покращиться, це може відбутись і раніше, додали в Нацбанку.

Минулого місяця НБУ оновив свої прогнози щодо зростання цін: 8,5% на кінець цього року, 6,6% – у 2025 році, а у 2026-му інфляція повернеться до 5%. Таке повернення НБУ пов’язує з поступовою нормалізацією функціонування економіки та подальшого поліпшення ситуації в енергетиці. 

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *