AOZ законтрактувала понад 80% озброєння, необхідного Збройним силам України

У період з січня по травень 2025 року Агентство оборонних закупівель (DPA) поставило Збройним силам України 593 000 безпілотників. Ця інформація зазначається в заяві відомства.

Ключові факти

  • Станом на травень, AOZ завершила державні контракти, що покривають 83% встановленої потреби в оборонних поставках для Збройних Сил України.
  • Агентство має контракти на 85% наземного обладнання, 83% боєприпасів та 81% безпілотних літальних апаратів.
  • «У сфері безпілотних систем ми маємо намір перевести взаємодію з ринком на інші механізми – використання електронної платформи Prozorro для закупівель та DOT-Chain Defense для замовлень», – цитує голову АТ Арсена Жумаділова у прес-релізі.
  • Він зазначив, що запроваджено нову класифікацію боєприпасів, яка відображає поточні пріоритети підтримки Збройних Сил України.

Контекст

З початку 2025 року AOZ закупило 1,5 мільйона FPV-дронів для Сил оборони через прямі контракти, як заявив голова AOZ Арсен Жумаділов під час зустрічі з журналістами у квітні 2025 року. Жумаділов зазначив, що загальний обсяг замовлених FPV-дронів цього року очікується на рівні близько 2,3 мільйона одиниць.

У вересні 2024 року міністр оборони Рустем Умеров вивчав можливість об'єднання AOZ з DOT, посилаючись на стандарти НАТО. У той час два високопосадовці повідомили Forbes Ukraine, що об'єднане відомство має очолити Арсен Жумаділов.

24 січня міністр оборони Рустем Умеров запропонував Кабінету Міністрів звільнити свого заступника Дмитра Клименкова, а також вирішив не продовжувати контракт з Мариною Безруковою, директором Агентства оборонних закупівель, призначивши на її посаду генерального директора Державного оператора логістики Арсена Жумаділова. Міністерство оборони також відкликало двох представників держави зі складу наглядової ради Агентства оборонних закупівель – Тараса Чмута та Юрія Джигира. Згодом на ці посади було призначено Івана Гаврилюка та Станіслава Гайдера.

Міністр оборони назвав Клименкова та Безрукову особами, які «не виконали своїх обов'язків» щодо закупівлі озброєння. Після подій навколо AOZ НАБУ розпочало провадження проти Умерова за ймовірне зловживання владою.

6 березня Міністерство оборони призначило Жумаділова директором Державного підприємства «Агентство оборонних закупівель», звільнивши посаду директора «Державного оператора логістики».

У квітні Жумаділов оголосив, що Міністерство оборони має намір об'єднати Державного оператора логістики (DOT) та Агентство оборонних закупівель в єдине ціле після завершення воєнного стану.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *