Буданов про трибунал над Росією: ніхто не зможе засудити РФ, допоки вона стратегічно не зазнає фіаско

На закритій зустрічі в KSE голову ГУР Кирила Буданова запитали, коли можливий запуск процесу притягнення РФ до відповідальності за воєнні злочини в Україні.

Які виклики, ідеї, плани мають лідери професійної благодійності? Як працюють топові благодійні фонди? Як меценати обирають, які соціальні проєкти підтримувати? Благодійний форум про благодійність вже 23 серпня у Львові ⚡️

Ключові цитати Буданова

  • Трибунал над Росією за вчинені воєнні злочини на території України може бути реалізований виключно у випадку завдавання РФ прямої поразки.
  • Щодо міжнародного трибуналу – трішки легше, але не набагато. На жаль, ніхто не зможе засудити Росію, хто б що не говорив, допоки вона стратегічно не зазнає фіаско. Це не обов’язково означає прямий програш на полі бою, а стратегічний програш. Якщо цього не буде, то вироків також не буде. І сам процес може йти вічно. 
  • Нюрнберзькі процеси й подібні відбувалися після війни, причому навіть не в рік її закінчення.

Контекст

17 січня 2023 року в Давосі під час Всесвітнього економічного форуму голова Офісу президента Андрій Єрмак розповів, що Україна працює над створенням спеціального трибуналу для притягнення РФ до відповідальності за воєнні злочини. 19 січня Європейський парламент проголосував за незобов’язуючу резолюцію, яка закликає до створення Спеціального міжнародного трибуналу для переслідування злочину агресії Росії проти України.

The New York Times писала, що Міжнародний кримінальний суд має намір порушити дві справи про воєнні злочини, повʼязані з російським вторгненням в Україну. Росія звинувачуватиметься у викраденні українських дітей та навмисних атаках по цивільній інфраструктурі, також зазначалось, що звинувачення можуть висунути Путіну.

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна, звинувативши його у воєнному злочині, повʼязаному з незаконною депортацією сотень дітей із України.

Як повідомляв міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, у квітні 2024 року за підсумками конференції «Відновлення справедливості для України» в Гаазі (Нідерланди) 44 країни підписали декларацію, згідно з якою вони підтримують створення спеціального трибуналу для розслідування та судового переслідування злочинної агресії Росії проти України. Нідерланди ж запропонували прийняти його у себе.

Міжнародний спеціальний трибунал для переслідування воєнних злочинів в Україні може бути створений до кінця 2024 року, при цьому розглядаються варіанти його створення на основі багатосторонньої або двосторонньої угоди, заявляв єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс в коментарі DW.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *