Чому Onur Group відмовилася судитися з Державною геологічною службою України через золото

Один з головних підрядників президентської ініціативи «Велике будівництво», турецька Onur Group, відкликала свій позов проти Державної геологічної служби України, посилаючись на відсутність перспектив отримання компенсації, як заявив генеральний директор групи в Україні Емре Караахметоглу в інтерв'ю Forbes Ukraine. Група виявила на придбаній ділянці втричі менше золота, ніж очікувала Державна геологічна служба під час аукціону.

Ключові факти

  • За словами Караахметоглу, у проектній документації на спеціальний дозвіл, отриманий Onur Group на експлуатацію родовища у Жовтих Водах (Дніпропетровська область), зазначено, що компанія очікує видобути приблизно 4,5 грама золота з кожної тонни руди.
  • Після чотирьох років роботи групі вдалося досягти рівня видобутку лише 1,4 грама золота на тонну руди.
  • «Ця сума значно нижча і робить виробництво економічно невигідним», – уточнив генеральний директор групи в Україні.
  • Він утримався від розкриття точної суми інвестицій, зроблених компанією у розробку ділянки, зазначивши лише, що це була «значна сума». Караахметоглу додав, що Onur Group не бачить жодних перспектив для ділянки та не має наміру робити подальші інвестиції.
  • Турецька група не має наміру вживати судових заходів проти держави щодо розбіжностей у прогнозованих запасах золота на Жовтоводській ділянці, заявив генеральний директор.
  • «Ми дійшли висновку, що судовий шлях може бути нерезультативним, тому ми відкликали позов і продовжуватимемо конструктивний діалог з Державною службою геології та надр», – прокоментував він.

Контекст

У грудні 2021 року дочірня компанія Onur Group, «Спіс Україна», подала позов до Окружного адміністративного суду Києва проти Державної служби геології та надр України (Сержгеонадра) через розбіжності у прогнозованих запасах золота на Жовтоводській ділянці, згідно з інформацією судового реєстру.

Компанія звернулася до суду з проханням визнати Державну геологічну службу України недіючою та такою, що не виконує своїх зобов'язань. Позов ґрунтувався на спеціальному дозволі, придбаному компанією «Онур» у грудні 2020 року на розробку Жовтоводська у Дніпропетровській області, вартість якого становила 5,7 мільйона гривень та включала оціночні запаси золота.

До вересня 2023 року турецька група інвестувала не менше 10 мільйонів доларів у розвиток ділянки.

13 грудня 2022 року ОАСК було розпущено. Справу Онура було перепризначено до іншого суду, і група подала кілька апеляцій, щоб пришвидшити розгляд справи, але, згідно з канцелярією, зіткнулася із затримками через процедурні питання. 18 березня 2025 року «Спіс Україна» відкликала позов.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *