Графіки відключень світла вже не актуальні для деяких підприємств

Подачу електроенергії перестануть обмежувати для підприємств, які генерують її для себе самостійно мінімум на 80%, повідомив премєр-міністр Денис Шмигаль. Відповідну постанову ухвалив Кабінет міністрів під час засідання 6 серпня.

Із початку року Росія здійснила низку масованих атак на об’єкти енергетики, це викликало дефіцит в енергосистемі України. Країна втратила 9 ГВт виробничої потужності електростанцій.

Які виклики, ідеї, плани мають лідери професійної благодійності? Як працюють топові благодійні фонди? Як меценати обирають, які соціальні проєкти підтримувати? Благодійний форум про благодійність вже 23 серпня у Львові ⚡️

Ключові факти

  • «Сьогодні ухвалюємо постанову, за якою для споживачів, що використовують не менше 80% електроенергії власного виробництва, не діятимуть графіки вимкнень», – повідомив очільник уряду.
  • За його словами, таким чином держава стимулює енергетичну автономію бізнесу, що є важливим елементом енергетичної стійкості.
  • Обмеження зняли шляхом внесення змін до «Положення про особливості імпорту електричної енергії в умовах воєнного стану». Це положення стосується операторів системи передачі та розподілу електроенергії, електропостачальників та непобутових споживачів.
  • «Правильна ініціатива для стимулювання розвитку генерації на підприємствах», – зазначив перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

Контекст

Схоже рішення про скасування відключень уряд ухвалив 30 травня для підприємств, які імпортують не менше 80% електроенергії від свого споживання. До того моменту діяла постанова від 2023 року, яка передбачала таку можливість уникнення відключень для підприємств, які імпортують від 30% до 50% електроенергії від споживання залежно від пори року. 

На фоні атак росіян на енергетичну інфраструктуру в Україні росте кількість підприємств, які самостійно забезпечують себе електроенергією. У цьому частково допомагає уряд. Наприклад, 18 червня розширено кредитну програму «5-7-9%»: підприємці отримали можливість взяти кредит до 150 млн грн на газові генераційні установки.

Наскільки довго та дорого встановлювати газові мініелектростанції та чи вистачить на всіх обладнання, читайте у статті «Врятувати українську енергетику. Бізнес і державні компанії роблять ставку на газові електростанції».

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *