В Україні працює понад 500 компаній, які займаються виробництвом бойових дронів, підприємства масштабуються та реінвестують у нові розробки, повідомив віцепрем’єр–міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час Defense Tech Valley 2024. За його словами, деякі компанії вже використовують дрони, які на 70-80% складаються з компонентів, розроблених ними самостійно.
До вторгнення Росії у лютому 2022 року виробництво безпілотників в Україні практично не здійснювалось.
⚡️Ексклюзивно: спікер на форумі «Енергія бізнесу» – Деніел Єрґін, віце-голова S&P Global, письменник та лауреат Пулітцерівської премії. Він автор бестселерів про енергетику та світову економіку, зокрема «The Prize» і «The New Map». Вже 9 жовтня зустрінемося.
Долучайтеся до форуму!
Ключові факти
- Федоров заявив, що середня маржинальність компаній, які займаються технологіями в країнах НАТО, становить близько 17%. У країнах Європейського Союзу – 15%.
- «Ми створили в Україні маржинальність у 25%. Це найвищий показник у світі, і він дозволяє українським компаніям заробляти більше та реінвестувати в розвиток», – повідомив міністр.
- Він пояснив, що висока маржинальність дає змогу зробити прорив у локалізації вітчизняних продуктів.
- За його словами, в Україні вдалося усунути багато непотрібних регуляцій, і сьогодні, ймовірно, в країні «найкраще регуляторне середовище для запуску стартапів у сфері технологій оборони».
- «Скажу вам по секрету: цього року ми почали надавати гранти на розробку ракет, а наступного року плануємо підтримувати виробництво порохових заводів. Тому запрошую інвесторів та бізнес задуматися про ці можливості», – анонсував Федоров.
Контекст
6 лютого цього року президент Володимир Зеленський повідомив, що підписав указ «Про нарощування спроможностей Сил оборони», яким доручив Кабміну створити у ЗСУ Сили безпілотних систем.
Міноборони уклало контракти зі 102 вітчизняними постачальниками, з яких 45% – це виробники дронів, зазначав на початку серпня керівник департаменту політики закупівель Міноборони Гліб Канєвський. Український оборонно-промисловий комплекс на другому році повномасштабного вторгнення Росії зріс втричі – до $3 млрд. Серед 500 оборонних компаній, які працюють на цьому ринку, 80% – приватні.
20 серпня уряд схвалив законопроєкт, що законодавчо утверджує існування Сил безпілотних систем, а також виділив 24 млрд грн на закупівлю безпілотників для українських захисників.
На другому Міжнародному форумі оборонних індустрій (DFNC2) президент Володимир Зеленський заявив, що Україна може виробляти 4 млн безпілотників на рік та швидко нарощує виробництво інших видів зброї. Він додав, що Україна вже уклала контракти на виробництво 1,5 млн дронів цього року.