Міністерство внутрішніх справ України звільнило з посад шістьох високопосадовців, які відповідали за логістичне забезпечення Головного управління Національної гвардії. Про це повідомила прес-служба МВС 10 травня.
Додаткова інформація
- Було розпочато судове провадження для розслідування цієї справи, хоча конкретні деталі залишаються конфіденційними.
Як повідомляє «Дзеркало тижня» з посиланням на свої джерела, Національне антикорупційне бюро другий день поспіль проводить обшуки у посадовців Національної гвардії. Зокрема, обшуки відбулися за адресами проживання:
- Командувач Національної гвардії бригадний генерал Олександр Півненко та директор Департаменту логістики Генерального штабу Національної гвардії полковник Сергій Гриценко;
- Директор Департаменту логістики Головного управління Національної гвардії полковник Микола Модлінський;
- Заступник директора Департаменту логістики, а також начальник Департаменту автомобільної та бронетанкової техніки Головного управління Національної гвардії полковник Олександр Калатинець;
- Начальник відділу розквартирування та капітального будівництва полковник Денис Ганаз;
- Начальник Центральної бази виробничо-технологічного обладнання НГУ полковник Володимир Федоровський.
Обшуки є частиною справи, порушеної за трьома статтями Кримінального кодексу України:
- Частина 5 статті 191 – незаконне привласнення або розтрата активів шляхом зловживання службовим становищем;
- Частина 3 статті 209 – легалізація (відмивання) коштів, отриманих від злочинної діяльності;
- Частина 3 та частина 4 статті 368 – неправомірна вигода, отримана службовою особою.
Крім того, обшуки було проведено на Центральній базі забезпечення Головного управління НГУ.
За даними слідства, командувач Національної гвардії у співпраці з іншими посадовцями, можливо, отримав хабар у розмірі 190 мільйонів гривень за сприяння проведенню тендерів, організованих Центральною базою виробничо-технологічного обладнання. Це включає придбання автомобіля Toyota RAV-4 2023 року випуску та нежитлової нерухомості площею понад 70 м² у Києві.
Крім того, тривають обшуки за участю Гриценка, Калатинця та заступника командира НГУ, бригадного генерала Олександра Білоуса, у зв'язку з іншою справою, порушеною за:
- Частина 5 статті 191 Кримінального кодексу України – привласнення або розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем;
- Частина 2 статті 209 Кримінального кодексу України – легалізація активів, набутих злочинним шляхом.
Джерела «Дзеркала тижня» вказують на те, що ці посадовці могли привласнити 199 мільйонів гривень під час закупівлі гусеничних бронетранспортерів серії ФВ за завищеними цінами.
Передісторія
У квітні НАБУ висловило підозри щодо осіб, причетних до схеми, яка призвела до розкрадання понад 733 мільйонів гривень та спроби розкрадання 788 мільйонів гривень, пов'язаної із закупівлею постачання для Збройних сил України.
У цій справі фігурують постачальник продуктів харчування Тетяна Глиняна, підприємці Лариса Швець та Валерій Мелеш, а також колишній директор компанії «Преміум» Микола Дешпетка та колишній керівник Департаменту матеріального забезпечення Міністерства оборони Богдан Хмельницький.
Крім того, НАБУ розслідує можливу причетність колишнього заступника міністра оборони В'ячеслава Шаповалова та колишнього міністра оборони Олексія Резнікова.