Міжнародні резерви України у липні знизилися майже на 2%, до $37,2 млрд – НБУ

Міжнародні резерви України станом на 1 серпня становили $37,2 млрд, у липні вони знизилися на 1,8%, повідомляє пресслужба Нацбанку. Це повʼязано з валютними інтервенціями НБУ і борговими виплатами країни в іноземній валюті. 

Міжнародні резерви є високоліквідними активами НБУ в іноземній валюті та золоті, вони використовуються для проведення валютних інтервенцій та забезпечення платежів органів державної влади.

Які виклики, ідеї, плани мають лідери професійної благодійності? Як працюють топові благодійні фонди? Як меценати обирають, які соціальні проєкти підтримувати? Благодійний форум про благодійність вже 23 серпня у Львові ⚡️

Ключові факти

  • Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 4,8 місяця майбутнього імпорту

Загалом упродовж липня динаміку міжнародних резервів визначала низка чинників:

  • операції Національного банку на валютному ринку України. НБУ продав на валютному ринку $3,3 млрд та викупив до резервів $1,8 млн.   
  • надходження на користь уряду та виплати за обслуговування й погашення державного боргу. На валютні рахунки уряду в Національному банку надійшло $2,48 млрд. За обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті виплачено $185 млн.
  • переоцінка фінансових інструментів (через зміну ринкової вартості та курсів валют) У липні завдяки переоцінці вартість фінансових інструментів збільшилася на $342,9 млн. 

Інфографіка: Анастасія Левицька

Інфографіка: Анастасія Левицька

Контекст

Упродовж 2023 року міжнародні резерви України збільшилися на 42%. Минулого року на рахунки уряду України в НБУ надійшло близько $42,7 млрд. Найбільша фінансова допомога надійшла від Європейського Союзу – $19,7 млрд.

У липні до держбюджету України надійшов п’ятий транш обсягом близько $2,2 млрд (1,7 млрд СПЗ) від Міжнародного валютного фонду (МВФ) в рамках чотирирічної програми Механізму розширеного фінансування Extended Fund Facility — EFF.

НБУ очікує, що в цьому році міжнародні партнери нададуть близько $38 млрд пільгових кредитів і грантів, а в наступному – не менше $31 млрд, у 2026-му – $21 млрд, про це свідчить останній інфляційний звіт регулятора.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *