Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що Німеччина підтримуватиме виробництво ракет далекого радіуса дії для України. Про це стало відомо 28 травня під час спільного брифінгу для преси з президентом України Володимиром Зеленським, який перебував з візитом у Берліні.
Деталі
- Міністри оборони України та Німеччини планують підписати меморандум щодо фінансування виробництва далекобійних систем в Україні. Очікується, що Київ матиме автономію щодо використання цієї зброї в оборонних цілях, зокрема для ураження військових об'єктів за межами України.
- Фрідріх Мерц наголосив, що ця ініціатива започаткує новий рівень співпраці між Україною та Німеччиною у військово-промисловій сфері. Виробництво ракет може відбуватися як в Україні, так і в Німеччині.
- Тим не менш, Мерц утримався від остаточної відповіді щодо постачання далекобійних ракет Taurus, таким чином не підтвердивши їх поставку Україні.
Контекст
Напередодні саміту між лідерами німецьке видання Bild повідомило, що уряд Німеччини планує виділити мільйони євро на підтримку української збройової промисловості для автономної розробки та великосерійного виробництва крилатих ракет з дальністю польоту до 2500 кілометрів.
У статті наголошується, що Україна зараз випробовує аналогічні ракети та вже використала деякі з них для ураження російських військових об'єктів, розташованих на відстані понад 400 км від лінії фронту.
З огляду на триваючі російські напади на українські оборонні об'єкти, Берлін також розглядає можливість постачання додаткових систем ППО «Ірис-Т». Однак нові положення щодо ППО, окрім тих, що вже були забезпечені, не очікуються до кінця 2020-х років.
Цього тижня Мерц заявив, що Німеччина, Велика Британія, Франція та США зняли обмеження на розгортання західної зброї далекобійної дії, але пізніше уточнив, що цей дозвіл набув чинності у листопаді 2024 року.