Національний банк України оновив порядок ведення касових операцій у національній валюті, заборонивши бізнесу отримувати перекази в готівці від фізосіб без відкриття рахунку. Про це йдеться у повідомленні пресслужби НБУ. Для громадян жодних змін не відбулося.
Деталі
- Кошти, відправлені за допомогою такого переказу, спочатку повинні зараховуватися на поточний чи платіжний рахунок госпсуб’єкта, лише після цього вони можуть бути видані з цих рахунків готівкою, пояснив регулятор.
- Водночас для громадян жодних змін не відбулося, наголосив НБУ. Фізособи можуть розраховуватися з підприємцями за надані послуги та придбані в них товари як у безготівковій формі, так і готівкою, зокрема під час переказу коштів без відкриття рахунку.
- НБУ розраховує, що така норма сприятиме підвищенню прозорості платіжних операцій та мінімізації використання платіжної інфраструктури для ухиляння від податків під час купівлі-продажу товарів.
- Ці норми набрали чинності 29 серпня. Надавачі платіжних послуг, їх комерційні агенти та інкасатори матимуть шість місяців перехідного періоду для перегляду та переукладання договорів з клієнтами відповідно до нових вимог.
Контекст
НБУ 27 серпня затвердило обмеження для карткових переказів між фізособами на суму 150 000 грн на місяць для вихідних платежів з 1 жовтня. Також регулятор анонсував вимоги до волонтерів, аби уникнути обмежень. Ще у травні заступник голови НБУ Дмитро Олійник пояснював необхідність таких обмежень великими обсягами схемних операцій через фіктивні p2p-перекази, або так звані дропи. НБУ оцінює обсяги цих операцій у 200 млрд грн на рік.
Ліміт діятиме пів року. Правління НБУ вирішило запровадити мʼякші обмеження. Раніше керівництво регулятора анонсувало ліміт у 100 000 грн на місяць для вихідних p2p-переказів фізичних осіб. Інших обмежень, як-от раніше анонсовані представниками Нацбанку ліміти у 30 операцій на місяць, також не передбачено.