Американська асоціація дистриб'юторів та роздрібних продавців взуття закликала президента США Дональда Трампа скасувати тарифи на взуття, попереджаючи, що це становить «екзистенційну загрозу» для цього сектору, повідомляє Bloomberg.
Деталі
- У листі від 29 квітня, схваленому Nike Inc., Under Armour Inc., Puma SE та американським підрозділом Adidas, зазначалося, що тарифи можуть призвести до зростання цін на взуття в США та потенційно призвести до закриття компаній.
- «Тарифи ставлять під загрозу зайнятість у взуттєвому секторі та американських споживачів», – стверджується в листі, а ситуацію називають надзвичайною, що вимагає негайного втручання.
- Компанії наголошують, що тарифи не призведуть до повернення виробництва до США, оскільки це вимагатиме значних інвестицій та тривалої реструктуризації ланцюгів поставок, що є дорогим та складним заходом.
- Виробники також зазначили, що такі країни, як В'єтнам та Індонезія, де здійснюється значне виробництво (примітно, що половина взуття Nike виробляється у В'єтнамі), можуть зазнати найбільшого тягаря найвищих тарифів.
Контекст
2 квітня 2025 року, у день, який Дональд Трамп назвав «Днем визволення», США запровадили 10% мито на весь імпорт та підвищили мита для 57 торговельних партнерів, включаючи Китай.
9 квітня Трамп оголосив про підвищення тарифів на китайські товари до 125%. Для країн, які не відреагували на попереднє підвищення, нові тарифи було відкладено на 90 днів. Це призвело до скорочення виробництва на китайських заводах та масових неоплачуваних відпусток через зменшення попиту на різні товари — від одягу до технологій.
Нещодавно Трамп оголосив про 90-денне призупинення деяких раніше запроваджених тарифів та пом'якшив свою риторику щодо Китаю після підвищення тарифів на імпорт з цієї країни до 145%.
Хоча Трамп виявив зацікавленість у досягненні угоди з китайським лідером Сі Цзіньпіном щодо торговельних суперечок, Пекін не поспішає розпочинати переговори на високому рівні.
22 квітня Трамп заявив, що він відкритий до зниження тарифів на китайські товари, визнавши, що 145% тарифи будуть знижені, але вони «не досягнуть нуля». Це дещо полегшило занепокоєння інвесторів, стурбованих агресивною позицією Білого дому.