Повернення ПДВ. Податкова служба прокоментувала проблеми

Голова Державної податкової служби Руслан Кравченко відреагував на зростання залишків невідшкодованого ПДВ, що належить бізнесу, пояснюючи це збільшенням запитів від підприємців та перевірок, проведених Державною податковою службою. «Податкова служба активно залучена; суми, дані та рішення оновлюються щодня», – зазначив Кравченко у своєму Telegram-каналі.

Деталі

  • З січня по квітень 2025 року залишок невідшкодованого ПДВ перевищив 30 мільярдів гривень. Бізнес-партнери пов’язують це з необхідністю уряду фінансувати Армію оборони, тоді як члени парламенту припускають, що податкова служба може затримувати платежі, як повідомляє Forbes.
  • Кравченко спростував будь-які заяви про затримки, уточнивши, що більша частина згаданої суми – 26 млрд гривень – все ще перебуває на перевірці та «узгодженні результатів перевірок після адміністративних або судових апеляцій». «26 млрд гривень не є показником боргу, а радше стандартною операційною процедурою», – наголосив голова Державної податкової служби.
  • Він пояснив зростання кількості перевірок збільшенням кількості заяв від бізнесу на відшкодування ПДВ. У 2024 році підприємства подали заяв на відшкодування на загальну суму 47,5 млрд гривень з січня по квітень, тоді як цього року ця сума зросла на 16 млрд гривень.
  • Таким чином, незважаючи на збільшення залишків, податковий орган фактично відшкодував підприємствам на 10,8 млрд гривень ПДВ більше за зазначений період порівняно з попереднім роком – 55,5 млрд гривень проти 44,7 млрд гривень.

Контекст

Постійне зростання сум ПДВ, не відшкодованих підприємствам, раніше зазначав Данило Гетманцев, голова відповідного податкового комітету Верховної Ради. Серед причин цього – невиконання казначейством перерахувань, невиконання судових рішень та збільшення кількості перевірок заяв на відшкодування.

«На жаль, фінансові органи не змогли вирішити цю проблему», – зазначив він.

Заступник Гетьманцева в комітеті, народний депутат Ярослав Железняк, висловив припущення, що Державна податкова служба може утримувати відшкодування, щоб збільшити показники надходжень від ПДВ.

Бізнес-спільнота вважає, що основною причиною є необхідність бюджету у коштах для підтримки військових.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *