Верховний Суд залишив без задоволення касаційні скарги компанії «Монтана-Естейт» і страхової компанії «Інгосстрах» з орбіти колишніх акціонерів ПриватБанку і захистив інтереси держави в особі найбільшого українського держбанку. Про це 23 серпня повідомила пресслужба «Привату».
Інвестуйте в знання, інвестуйте в Україну. До 26 серпня включно отримайте доступ до річної підписки Forbes Digital зі знижкою 33%.
Промокод: INDEPENDENT
Оформлюйте підписку за посиланням.
Деталі
- Суд визнав недійсним договір позики, укладений між цими повʼязаними компаніями.
- Це рішення фактично поставило крапку в справі №904/6975/21, яка тривала майже три роки, пояснили в держбанку.
- Раніше у Центральному апеляційному господарському суді ПриватБанк довів, що компанії «Інгосстрах» і «Монтана-Естейт» пов’язані між собою.
- Договір між компаніями, підписаний за чотири місяці до банкрутства останньої, передбачав надзвичайно високі відсоткові ставки – 400% річних, і був визнаний недійсним. Укладаючи таку угоду, сторони намагалися штучно збільшити борги «Монтана-Естейт», а значить, призвести до неповернення боргів банку, нагадали у ПриватБанку.
Контекст
«Монтана-Естейт» до 2021 року була відома як «Приватофис» і створена колишнім менеджментом ПриватБанку у 2005 році. Основним видом діяльності компанії було надання банку в оренду нерухомого майна, придбаного за кредитні кошти ПриватБанку. 255 об’єктів нерухомості були придбані за кредитні кошти банку, а напередодні банкрутства перейшли у власність компаній, пов’язаних із колишніми власниками. Після націоналізації ПриватБанку компанія «Приватофис» вийшла із банківської групи і залишилася під контролем осіб, пов’язаних із колишнім менеджментом.
Страхова компанія «Інгосстрах» фігурує у кримінальній справі щодо розтрати грошей Приватбанку напередодні його націоналізації. «Інгосстрах» була визнана Нацбанком пов’язаною з колишніми власниками Приватбанку.
23 березня 2023 року НБУ анулював ліцензію на провадження госпдіяльності з надання фінансових послуг СК «Інгосстрах» через невідповідність її структури власності вимогам законодавства України. 29 березня страховика було виключено з Державного реєстру фінансових установ.