Telegram залучає 1,5 мільярда доларів через облігації з дохідністю 9% – WSJ

Месенджер Telegram прагне залучити щонайменше 1,5 мільярда доларів шляхом випуску облігацій, запланованого на 28 травня, повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на інсайдерські джерела.

Деталі

  • Фірма випускає п'ятирічні облігації з річною прибутковістю 9%. Залучені кошти будуть спрямовані на погашення боргу, пов'язаного з облігаціями 2021 року, термін погашення яких заплановано на березень 2026 року. Раніше Telegram викупив частину цих облігацій майже за 400 мільйонів доларів.
  • За даними джерел WSJ, нова пропозиція облігацій викликала інтерес як у існуючих інвесторів, таких як BlackRock Inc. та суверенний фонд багатства Абу-Дабі Mubadala, так і у новачків, таких як хедж-фонд Citadel.
  • Подібно до попереднього випуску облігацій, нові облігації передбачають опцію конвертації в акції Telegram за зниженою ставкою у разі майбутнього IPO. Минулого тижня Financial Times повідомила, що джерела вказували на те, що ця знижка може сягати 20%.

Контекст

У 2024 році Telegram повідомив про прибуток у розмірі приблизно 540 мільйонів доларів США при загальній виручці в 1,4 мільярда доларів США. Це відображає помітне відновлення після збитків у 173 мільйони доларів США при виручці в 342 мільйони доларів США у 2023 році. У 2025 році Telegram очікує прибутку понад 700 мільйонів доларів США при виручці в 2 мільярди доларів США.

Джон Хайман, головний інвестиційний директор Telegram, раніше зазначав, що компанія досягла всіх своїх фінансових цілей і розглядає можливість IPO, коли ринкові умови стануть сприятливими, як повідомляє FT. Однак розслідування щодо засновника Telegram Павла Дурова у Франції щодо звинувачень у неналежному вирішенні питань кримінального контенту на платформі обміну повідомленнями може перешкодити цим планам. Telegram прагне вирішити цю проблему до 2025 року.

Наразі Telegram може похвалитися понад 1 мільярдом активних користувачів щомісяця по всьому світу та працює з невеликою командою з приблизно 60 співробітників, причому більшість обов'язків з модерації делеговано підрядникам.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *