UniCredit отримав рекордний прибуток у розмірі 2,77 млрд євро – 10% забезпечено російським бізнесом

Чистий прибуток італійської банківської групи UniCredit від її операцій у Росії за період з січня по березень 2025 року зріс на 20% порівняно з першим кварталом 2024 року, досягнувши 256 мільйонів євро порівняно з 213 мільйонами євро. Цю інформацію повідомило Frank Media. Загалом, як зазначає Bloomberg, UniCredit досягла рекордного квартального прибутку в розмірі 2,77 мільярда євро за перший квартал 2025 року.

Деталі

  • Загальний дохід у Росії зріс на 2,6% у порівнянні з попереднім кварталом, склавши 366 млн євро. Процентні доходи знизилися на 15% до 191 млн євро, а комісійні доходи зменшилися на 14% до 67 млн євро. Резерви на покриття збитків за кредитами знизилися на 66% у річному обчисленні, тоді як операційні витрати залишилися на рівні 55 млн євро. Російський банк групи відчуває негативну вартість ризику.
  • Загальний обсяг клієнтських депозитів у Росії зменшився на 7% до 1,5 млрд євро, чисті кредити зменшилися на 20% до 1 млрд євро, а транскордонні платежі впали на 21% до 7,7 млрд євро. Станом на середину 2024 року ризики, пов'язані з Росією, зокрема кредити російським компаніям, надані материнським банком, залишалися на рівні 0,3 млрд євро. UniCredit успішно завершив процес скорочення свого бізнесу в Росії відповідно до всіх нормативних вимог.
  • Прибуток групи у розмірі 2,77 млрд євро за перший квартал 2025 року перевищує середній прогноз ринкових аналітиків у 2,38 млрд євро. З огляду на це, банк підвищив свій річний прогноз прибутку до понад 9,3 млрд євро, а доходу – до 23,5 млрд євро, плануючи збільшити дивіденди для акціонерів.
  • Ця новина призвела до зростання акцій UniCredit на 3,8% на початку торгів у Мілані, піднявши їх до 14-річного піку та призвівши до ринкової капіталізації у 87 мільярдів євро.
  • Видатні показники зміцнюють позиції генерального директора Андреа Орселя, який розглядає нові придбання. Його зацікавленість у придбанні Commerzbank викликала занепокоєння в Німеччині, а його пропозиція щодо Banco BPM зустріла опір з боку італійської влади.
  • У заявах для Bloomberg Орсел зазначив, що банк розпочав переговори з італійськими чиновниками щодо умов угоди з Banco BPM, хоча остаточного рішення ще не досягнуто.
  • Протягом свого чотирирічного перебування на посаді Орсел оптимізував UniCredit, скоротивши штат працівників, вийшовши з низькорентабельних секторів та зосередившись на прибуткових ринках.

Контекст

UniCredit продовжує залишатися серед небагатьох великих західних банків, які все ще активно працюють у Росії, поряд з австрійським Raiffeisen Bank International. Натомість інші фінансові гіганти, такі як Société Générale та ING, пішли з російського ринку, незважаючи на значні фінансові втрати.

Поточні операції UniCredit у Росії викликали занепокоєння з боку Європейського центрального банку, який у 2024 році закликав італійську фінансову установу пришвидшити свій вихід з держави-агресора.

Минулої осені Bloomberg, посилаючись на джерела, повідомляв, що UniCredit та Raiffeisen стикаються з труднощами у продажу своїх дочірніх компаній у Росії. ЄЦБ наполягає на повному позбавленні від бізнесу, але це практично неможливо: Кремль перешкоджає продажу банків будь-яким сторонам, які потенційно можуть потрапити під санкції Заходу. Як наслідок, продаж російському інвестору заборонений Заходом, а угода із західним інвестором перешкоджається Москвою.

Одне з джерел агентства зазначило, що Кремль розглядає західні банки як критично важливий канал для міжнародних транзакцій, що ще більше ускладнює їхній вихід з ринку.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *