В Калузькій області Росії дрони атакували НПЗ

Українські безпілотники атакували нафтопереробний завод (НПЗ) у Калузькій області Росії. У районі «Першого заводу» було чути вибухи та почалася пожежа. Про це спочатку повідомив телеграм-канал Shot з посиланням на місцевих жителів, а пізніше підтвердив губернатор Владислав Шапша.

Велика війна пришвидшила вихід жінок на лідерські ролі. Вже 15 травня на форумі «Вільна» Forbes пропонує подивитися на це явище крізь нову, чітку оптику. Спікерки та спікери з Superhumans, Google, ENKO, Diia.City United, G. Bar та інших. Купуйте квитки за посиланням.

Ключові факти 

  • Близько першої години ночі кілька потужних вибухів пролунали в Дзержинському районі, недалеко від станції Полотняний завод. За словами місцевих мешканців, до цього було чути характерні звуки прольоту кількох БПЛА, після чого стало видно пожежу і дим у районі місцевої нафтобази. 
  • Губернатор Владислав Шапша близько 7:00 підтвердив атаку на завод у Дзержинському районі. За його словами, «внаслідок падіння БПЛА» на території підприємства в Дзержинському районі сталося загоряння. 
  • «На даний момент пожежу ліквідовано. За попередніми даними постраждалих немає. Проводиться оцінка розміру пошкодження інфраструктури підприємства», – повідомив Шапша.
  • Цей НПЗ вже був атакований 15 березня. Номінальна потужність з переробки нафти «Першого заводу» – 1,2 млн т на рік.

Контекст

Російське міноборони заявило, що за ніч ППО знищили пʼять українських БПЛА: три над територією Брянської області, один – над Московською й один – над територією Бєлгородської області.

Це друга атака на великий НПЗ за два дні. Удень 9 травня дрон атакував «Газпром нєфтєхім Салават» у Башкирії, встановивши рекорд подоланої відстані – 1300 км.

З початку року українські дрони атакували російські НПЗ і нафтобази щонайменше 20 разів. Під ударами опинилися майже всі великі заводи в європейській частині РФ.

До середини квітня РФ вдалося швидко відремонтувати деякі з ключових НПЗ, які постраждали від атаки українських безпілотників. У простої внаслідок атак перебувало близько 10% потужностей НПЗ порівняно з 14% на кінець березня, писав Reuters із посиланням на власні розрахунки. Сумарний простій нафтопереробки, що включає в тому числі планові ремонти, досяг 17% загальноросійських потужностей, або 4,527 млн т.

Російська економіка відчуває наслідки атаки українських безпілотників на НПЗ: у квітні зафіксоване стрімке падіння експорту нафтопродуктів.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *