Виклики, очікування та прогнози. Як функціонують компанії-члени Американської торговельної палати в умовах війни

Понад 80% компаній-членів Американської торговельної палати (АСС) в Україні відчувають вплив мобілізації на результати своєї діяльності, 19% – не фіксують такого впливу, йдеться у опитуванні палати та Citi Україна «Оцінка стану бізнесу в воєнній Україні».

Респонденти повідомили, що 98% компаній-членів палати продовжують вести бізнес в Україні: 85% компаній повністю функціонують, 15% функціонують частково. 

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Наразі ключовими викликами для компаній щодо ведення бізнесу є бронювання військовозобов’язаних працівників (80%), безпека та захист співробітників (75%), здоровʼя й психічний стан співробітників (50%), перебої в електропостачанні (50%), ракетні атаки Росії на критичну інфраструктуру та бізнес-активи (45%).

Мобілізація впливає на результати діяльності 81% компаній-членів Американської торговельної палати – опитування /Фото 1

Інфографіка: АСС і Citi Україна

  • Згідно з опитуванням, топ-3 кроки, які очікує від уряду бізнес в 2024 році: вибудувати чітку й прозору процедуру бронювання (80%), імплементувати реальну та ефективну судову реформу (70%), забезпечити передбачуваність та стабільність податкового законодавства (62%).
  • 49% респондентів заявили, що кількість працівників та доходи їхніх компаній під час війни знизилися порівняно з довоєнним рівнем. У 19% компаній збільшилася кількість працівників, а у 28% – збільшилися доходи. 
  • Прогноз компаній щодо їхніх доходів на 2024 рік порівняно з 2023-м: збільшення – 43%, без змін – 35%, зменшення – 22%.
  • 60% респондентів спостерігають зміни в поведінці споживачів або попиті на продукцію чи послуги їхніх компаній під час війни.  
  • Понад половина компаній (54%) стикаються зараз з проблемами, повʼязаними з інфраструктурою, комунальними послугами або транспортом. Основні з них: проблеми з транспортом та логістикою – 83%, перебої в наданні комунальних послуг (електроенергія, вода й інше) – 62%, збільшення витрат на технічне обслуговування та ремонт – 35%.

Мобілізація впливає на результати діяльності 81% компаній-членів Американської торговельної палати – опитування /Фото 2

Інфографіка: АСС і Citi Україна

  • Прогноз компаній щодо економічної ситуації протягом наступних 12 місяців: 45% вважають, що ситуація залишиться без змін, 43% – погіршиться, 12% – покращиться.
  • В опитуванні взяли участь 111 керівників і топ-менеджерів компаній-членів палати, провели його з 22 травня по 5 червня. 72% респондентів – керівники компаній.

Контекст

Справедливий механізм бронювання співробітників від мобілізації – один із ключових запитів бізнесу. З початку 2024-го в Офісі президента та Верховній Раді дискутуються різні моделі економічного бронювання, які пропонують сплату певної суми грошей чи податків в обмін на бронь. Нині ця концепція на паузі. 

У травні після двох місяців позитивних настроїв поспіль бізнес погіршив оцінки результатів своєї діяльності, повідомляє НБУ. Індекс очікувань ділової активності (ІОДА) у травні знизився до 48,0 з 52,3 у квітні. Негативно повпливали погіршення курсових очікувань, значний дефіцит кваліфікованих кадрів і невизначеність щодо подальшого перебігу бойових дій, умов мобілізації співробітників та інші фактори.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *