30 квітня Visa оголосила про запуск Visa Intelligent Commerce – ініціативи, яка дозволяє штучному інтелекту (ШІ) ідентифікувати та купувати продукти. Згідно з прес-релізом, розробники, які створюють агентів ШІ для комерційних цілей, отримають доступ до платіжної мережі Visa.
Деталі
- Компанія Visa заявила, що модифікує свою інфраструктуру, стандарти та можливості для адаптації до комерції на основі штучного інтелекту. Незабаром клієнти зможуть направляти агентів зі штучним інтелектом, використовуючи платформи штучного інтелекту, для використання інформації про їхні картки Visa (загалом 4,8 мільярда карток) для будь-якої платіжної ситуації в будь-якому роздрібному продавці, який приймає цифрові транзакції.
- Щоб пришвидшити розвиток комерції на основі штучного інтелекту з необхідною швидкістю та масштабом, компанія співпрацює з відомими платформами та брендами штучного інтелекту: Anthropic, IBM, Microsoft, Mistral AI, OpenAI, Perplexity, Stripe та Samsung.
- «Агенти зі штучним інтелектом мають значні перспективи в комерції: від оптимізації щоденних покупок, таких як замовлення продуктів, до складніших завдань, що передбачають пошук та прийняття рішень, таких як бронювання столика у важкодоступному ресторані або отримання квитка на концерт», – зазначив Джек Форестелл, головний директор з продуктів та стратегії Visa.
Що таке Visa Intelligent Commerce?
- Картки, готові до використання штучного інтелекту . Традиційні картки замінюються токенізованими цифровими обліковими даними. Ці облікові дані підтверджують, що призначений агент, обраний споживачем, має дозвіл діяти від його імені, вводячи рівень перевірки особи в комерцію, керовану штучним інтелектом. Тільки споживач може вказувати агенту щодо дій, які потрібно виконати, та коли використовувати платіжні дані.
- Персоналізація на основі штучного інтелекту : споживачі мають повний контроль. Вони охоче діляться основною інформацією про використання та покупки картки Visa, щоб покращити роботу агента та адаптувати пропозиції продуктів.
- Прості та безпечні платежі на основі штучного інтелекту . Споживачі можуть легко встановлювати ліміти та умови витрат, надаючи агенту чіткі вказівки щодо завершення транзакцій. «Сигнал» про покупку надсилається до Visa в режимі реального часу, що дозволяє компанії контролювати транзакції та допомагати у вирішенні будь-яких суперечок.
Контекст
Visa активно впроваджує нові функції для розширення своєї платіжної мережі. Компанія спрощує транзакції з криптовалютою, зокрема через картки, пов'язані зі стейблкоїнами, а також працює над розрахунками та програмованими грошима. У партнерстві з Bridge, дочірньою компанією Stripe, Visa створює картковий продукт, який дозволяє фінтех-розробникам випускати картки, пов'язані зі стейблкоїнами, у різних країнах через єдину інтеграцію API.
У 2024 році Visa запустила Flex Credential – платіжну картку, яка дозволяє користувачам перемикатися між різними варіантами оплати: дебетовою, кредитною, BNPL («купи зараз, плати пізніше»).