Україна не відмовляється від угоди про надра зі Сполученими Штатами; документ залишається без підпису. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час прес-конференції 15 лютого в рамках Мюнхенської конференції з безпеки.
Підпишіться
Більше інформації
- Зеленський заявив, що утримається від підписання угоди, оскільки її планують підписати на рівні міністрів. Тим не менш, він наголосив, що як президент він матиме слово щодо його суті.
- Президент України визнав, що наразі не дав згоди на укладення такої угоди, оскільки документ ще не підготовлений до підписання.
Фон
14 лютого в Мюнхені завершилися переговори між президентом Володимиром Зеленським і віце-президентом США Дж. Д. Венсом без будь-яких повідомлень щодо домовленості про майнінг. Згідно з джерелами Reuters, Зеленський висловив застереження щодо пропозиції США під час приватної зустрічі з двопартійною групою американських сенаторів. Джерело вказало, що Зеленський поділився власною пропозицією щодо видобутку корисних копалин із США, стверджуючи, що вона відповідає Конституції України.
Джерела NBC News повідомили, що адміністрація Трампа запропонувала Україні частку в 50% рідкоземельних металів і заявила про готовність розгорнути туди американські війська для їх захисту, якщо з Росією буде укладено угоду про завершення війни.
За словами двох чиновників, замість того, щоб здійснювати платежі за корисні копалини, угода про власність слугуватиме для України засобом відшкодування США за мільярди військових поставок і допомоги, наданої Києву з початку конфлікту в лютому 2022 року.
Трамп, який не гарантував продовження військової допомоги Україні, висловив бажання отримати від Києва 500 мільярдів доларів рідкоземельних мінералів.