29 травня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що Україна вперше розгорнула пристрій-матку безпілотника, оснащений технологією штучного інтелекту.
Деталі
- Дрон-мати може доставляти два ударні FPV-дрони на відстань до 300 км. Ці дрони автономно ідентифікують та вражають цілі, включаючи літаки, системи ППО та критично важливу інфраструктуру. Вони здатні повертатися для повторного використання в межах до 100 км.
- Вартість однієї місії становить 10 000 доларів, що в 300–500 разів дешевше, ніж запуск ракети.
- Система SmartPilot працює без GPS, використовуючи візуально-інерційну навігацію за допомогою камер, тоді як LIDAR підвищує точність. Штучний інтелект автономно розпізнає та вибирає цілі.
Контекст
За останні три роки виробництво зброї в Україні зросло в 35 разів, досягнувши річної потужності в 35 мільярдів доларів.
За словами міністра оборони Рустема Умерова, 30% зброї, яку використовують наші військовослужбовці на фронті, виробляється вітчизняного виробництва, повідомляє Forbes Ukraine. Міністерство стратегічної промисловості вказує, що близько 800 підприємств задіяні в оборонній промисловості України, яка, як очікується, виробить зброї приблизно на 9 мільярдів доларів у 2024 році.
Уряд розвиває ракетні програми та виробництво боєприпасів, тоді як приватні фірми швидко реагують на потреби передової.
До 2025 року Міністерство оборони має намір закупити 4,5 мільйона дронів FPV, вироблених в Україні. На дрони виділено понад 110 мільярдів гривень, з яких понад 102 мільярди гривень пройшли через Агентство оборонних закупівель, наголосив Умеров.