Система використання розумних тахографів – пристроїв для відстеження робочого часу водіїв вантажівок та автобусів – буде впроваджена в Україні з 27 травня. Відповідний наказ № 532 вже подано до Міністерства юстиції, як повідомило Міністерство розвитку 5 травня.
Ключова інформація
- Україна впроваджує відповідні правила ЄС щодо використання тахографів.
- Раніше Україна стикалася з труднощами у повноцінному використанні розумних тахографів: компанії закуповували нові вантажівки, але не могли обслуговувати встановлені в них тахографи, як пояснив заступник міністра розвитку громад та територій Сергій Деркач.
- Він зазначив, що Україна досягла домовленості з європейськими партнерами про те, що в рамках Угоди про автомобільні перевезення з ЄС країна матиме доступ до інтелектуальних тахографів.
- «Ми створили відповідну регуляторну базу для видачі, використання та перевірки цих карток в Україні», – наголосив він.
- Наказом затверджено специфікації та зразки смарт-карток тахографа. Документ дозволяє подавати заявки в онлайн-форматі до органу видачі для отримання відповідних карток тахографа. Раніше такі заявки потрібно було подавати особисто або поштою, що ускладнювало процедуру як для клієнтів, так і для центру видачі.
- Міністерство також встановило правила встановлення та обслуговування сервісних центрів інтелектуальних тахографів і скасувало вимогу щодо наявності протоколу адаптації тахографів на борту транспортних засобів. Це спрощує операції для перевізників і водіїв, уточнили у відомстві.
- Водії, які мають посвідчення категорії B та мають дозвіл на керування вантажівками, можуть отримати картку тахографа.
- Картки смарт-тахографа стануть доступними для замовлення після завершення технічних процедур європейськими партнерами.
Контекст
Спрощення вантажних перевезень – безвізовий режим для транспортних перевезень – між Україною та Європейським Союзом автоматично продовжено до кінця 2025 року.
Рішення про продовження угоди було прийнято з огляду на її ефективність, позитивний вплив на економіку як України, так і ЄС, а також ефективний моніторинг її виконання, як зазначено в повідомленні.
Завдяки безвізовому режиму експорт автомобільних вантажів до ЄС зріс на 42%, а імпорт автомобільних вантажів до України – на 37%, повідомив віце-прем'єр-міністр з питань відновлення – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.