Зеленський зустрівся з Kellogg

Україна готова до “надійної, справді вигідної угоди” з президентом США щодо інвестицій та питань безпеки. Про це заявив президент Володимир Зеленський після розмови зі спецпредставником США з питань України та Росії Кітом Келлогом 20 лютого.

Зареєструватися

Подробиці

  • Зеленський охарактеризував свій діалог із генералом Келлогом як «позитивний» і висловив вдячність Сполученим Штатам за всю надану підтримку та двопартійну підтримку України та її громадян.
  • Президент зазначив, що на зустрічі детально обговорювалися поточні бойові умови та стратегії відновлення «всіх наших полонених, а також забезпечення ефективних гарантій безпеки».
  • «Україна готова до міцної, справді вигідної угоди з президентом Сполучених Штатів щодо інвестицій та безпеки. Ми окреслили найшвидший та найконструктивніший підхід до досягнення цього результату. Наша команда готова працювати цілодобово», – написав Зеленський у своєму Facebook-акаунті.
  • Після зустрічі Зеленський і Келлог мали провести прес-конференцію, якої врешті не відбулося. “На прохання американської сторони формат зустрічі передбачає протокольне ведення, виключаючи будь-які заяви чи запитання”, – пояснив прес-секретар Зеленського Сергій Нікіфоров.

Контекст

У Мюнхені 14 лютого без оголошення завершилися переговори президента Володимира Зеленського та віце-президента США Дж. Д. Венса щодо угоди щодо видобутку корисних копалин. Джерела Reuters вказали, що Зеленський висловив занепокоєння щодо пропозиції США під час приватної зустрічі з двопартійною групою американських сенаторів. Джерело повідомило, що президент представив США власну пропозицію щодо видобутку корисних копалин, зазначивши, що вона сформульована відповідно до Конституції України.

Замість компенсації за корисні копалини, угода про власність слугувала б для України методом відшкодування США за мільярди зброї та підтримки, поставлених Києву з початку війни в лютому 2022 року, як повідомили двоє чиновників.

Трамп, який ще не зобов’язався продовжувати військову допомогу Україні, заявив про бажання отримати від Києва 500 мільярдів доларів рідкоземельних мінералів.

Угода про надра зі США не була доопрацьована, оскільки в ній були відсутні положення щодо гарантій безпеки для України, і зараз її переглядають експерти-юристи, заявив президент Зеленський на прес-конференції 19 лютого. Він підкреслив, що Україна прагне гарантій безпеки та припинення конфлікту до 2025 року.

Українська влада анулювала угоду з США про видобуток корисних копалин, про що заявив президент США Дональд Трамп 19 лютого під час інвестиційного форуму в Маямі. Водночас адміністрація Трампа може запропонувати Україні спрощену угоду, повідомляють джерела, які посилаються на Reuters. Сам Трамп заявив про намір «оживити» угоду. «Подивимося, що буде далі. Але я його поверну, інакше буде не дуже приємно», – зазначив він.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *