США повертають санкції проти російських нафтових гігантів

Американська сторона відновила дію санкцій проти ключових російських нафтових компаній – “Роснефти” та “Лукойлу”. Останнє послаблення санкційного режиму, яке діяло до 16 червня, більше не продовжується.
Деталі рішення
Про відновлення санкцій повідомив уповноважений Президента України з питань санкційної політики Владислав Власюк. За його словами, санкції, запроваджені Сполученими Штатами Америки ще в жовтні, після кількох відтермінувань знову набули повної чинності.
“Останній тимчасовий дозвіл (waiver) закінчився 16 червня і більше не був продовжений,” – зазначив Власюк.
Передісторія
Варто згадати, що у березні США тимчасово послаблювали обмеження на російську нафту. Причиною цього були побоювання щодо можливих ризиків для глобального енергетичного ринку. Особливо це стосувалося потенційних наслідків війни з Іраном та можливого блокування Ормузької протоки.
Ці санкційні кроки стосуються таких компаній, як:
- «Роснефть»
- «Лукойл»
Источник: www.ukrinform.ua
