В Україні вироблятимуть компоненти малих модульних реакторів. НАЕК «Енергоатом» та американська компанія Holtec International підписали угоду, повідомила пресслужба Міненерго.
Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Угода передбачає створення в Україні потужностей для виробництва та виготовлення ядерних систем, конструкцій і компонентів для малих модульних реакторів, систем зберігання і транспортування відпрацьованого ядерного палива.
- Угода також охоплює інші потреби застосування атомної енергії в Україні та інших країнах регіону, йдеться у повідомленні.
Малий модульний ядерний реактор VS реактор АЕС
Потужність малого реактора – від 50 до 500 МВт проти 1000 МВт реактора АЕС. Модульні реактори, на відміну від класичних, можна виготовляти на заводі та збирати вже на станції. У малому реакторі відбувається процес ядерного поділу, як і в реакторі АЕС. В АЕС охолодження відбувається за допомогою води, у проєктах модульних реакторів охолодження може бути за рахунок води, розплаву солей, рідкого натрію тощо.
Читати більше Згорнути
Контекст
За співпраці Holtec International та «Енергоатому» в Україні побудоване та введене в експлуатацію Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), що дає можливість заощаджувати близько $200 млн щороку. Також це дало змогу цілком відмовитися від вивезення відпрацьованого ядерного палива до РФ.
Крім цього, у листопаді 2023 року під час візиту міністра енергетики Германа Галущенка до Вашингтону НАЕК «Енергоатом» та компанія Holtec International домовилися про будівництво в Україні заводу з виробництва контейнерів для відпрацьованого ядерного палива ЦСВЯП, які наразі виготовляються у США.
Також «Енергоатом» і Holtec International підписали угоду про співробітництво у розгортанні малих модульних реакторів Holtec в Україні. Міненерго має амбітні цілі розмістити в Україні 20 малих реакторів SMR-160 Holtec протягом найближчих п’яти років.