Компанія «ДТЕК Енерго» у січні-вересні 2024 року ввела в роботу 16 нових вугільних лав. До кінця року планує – ще девʼять, повідомила пресслужба компанії.
ДТЕК – найбільший приватний енергохолдинг України. Понад 80% ТЕС компанії пошкоджено або зруйновано російськими обстрілами.
⚡️ Лише 3 дні! Отримайте доступ до річної підписки Forbes Digital зі знижкою 40%. Промокод: MORNING. Оформлюйте підписку за посиланням.
Деталі
- Збільшення видобутку енергетичного вугілля дасть змогу забезпечувати потреби теплоелектростанцій у паливі під час піків споживання електроенергії та накопичити запаси для проходження осінньо-зимового періоду, зазначила «ДТЕК Енерго».
- З початку повномасштабного вторгнення компанія інвестувала в український вуглевидобуток майже 18 млрд грн власних коштів, йдеться у повідомленні.
- Інвестиції були спрямовані на ремонт капітальних гірничих виробок, комплектацію вугільних лав, оснащення шахт прохідницьким устаткуванням, підземний шахтний транспорт.
Контекст
У 2023 році «ДТЕК Енерго» ввело в роботу 26 нових вугільних лав. За минулий рік інвестиції енергохолдингу в український вуглевидобуток становили близько 7 млрд грн, що майже удвічі більше, ніж у 2022-му.
Минулого року ДТЕК законтрактував 280 000 т вугілля у Польщі. Тоді компанія пояснювала, що використання українського вугілля залишається пріоритетним, але «імпортне паливо додасть міцності».
10 жовтня стало відомо, що ДТЕК змінив керівництво у трьох ключових компаніях: «ДТЕК Енерго», «ДТЕК Мережі» та D.Trading.
«ДТЕК Енерго» очолив Олександр Фоменко, який раніше керував «ДТЕК Мережі». Завдання на новій посаді – забезпечувати генерацію електроенергії, залучати міжнародну технічну допомогу, відновлювати зруйновані електростанції та підтримувати видобуток вугілля.