«Наша файта» і «Чому я вбив Бандеру». Які фільми отримали підтримку Держкіно наприкінці 2024 року, порахували «Наші гроші»

Державне агентство України з питань кіно з вересня по грудень 2024 року оприлюднило в системі «Прозорро» угоди про створення фільмів на загальну суму 518,8 млн грн, пишуть «Наші гроші» 9 січня. Минулого разу держпідтримку виділяли восени 2022 року на рівні майже 200 млн грн.

Ключові факти

  • Найбільшу суму отримало ТОВ «Анімаград» на повнометражний анімаційний фільм «Наша файта» – 30 млн грн. Режисером цього комедійного мультфільму є Костянтин Федоров, а сценаристами – Михайло Карпенко, Іван Бонь і Павло Мандзич. Креативним продюсером проєкту є Антоніо Лукіч («Мої думки тихі», «Люксембург, Люксембург»). За сюжетом 30-річний заправник Сергій після випадкової смерті отримує від небес другий шанс але щоб його реалізувати і повернутись до життя, йому треба знайти людину, яка його щиро любить і якій він дійсно потрібен.

Яким буде курс долара, рівень інфляції та наскільки зросте ВВП. Прогноз на 2025 рік від ЦЕС, Dragon Capital, ICU, KSE, Oxford Economics та НБУ /Фото колаж Анастасія Левицька

Популярне Категорія Гроші Дата 01 січня Яким буде курс долара, рівень інфляції та наскільки зросте ВВП. Прогноз на 2025 рік від ЦЕС, Dragon Capital, ICU, KSE, Oxford Economics та НБУ

  • ТОВ «Ода Фільм» Олександра Галицького отримало майже 25 млн грн на ігровий фільм «Лютий привіт». У заявці на пітчинг було сказано, що це «історія про героїчний вчинок звичайного айтішника, який положив цілий взвод орків та на війні зустрів своє кохання». Режисером є Максим Литвинов, а сценаристкою – Ганна Галицька.
  • ТОВ «Український продюсерський хаб» заплатять 24 млн грн за ігрову історичну драму «Будинок з химерами». Дія відбуватиметься у 1900-тих роках, в епоху нової забудови Києва. У місті зводяться кілька споруд за проектами Владислава Городецького, але архітектора переслідують нічні кошмари. Режисером є Денис Тарасов, а сценаристом – Олесь Ільченко.
  • ТОВ «Ганзафільм» Юлії Кравченко дадуть 23,9 млн грн на ігрову історичну драму «Чому я вбив Бандеру». Режисером стрічки є Тарас Рибальченко, а сценаристами – Тарас Боровок і Дмитро Наумов.
  • ТОВ «ЕФ Філмз» отримає 23,7 млн грн на воєнно-патріотичну шпигунську драму «Спецоперація Синиця: право вибору». Режисером є Ахтем Сеітаблаєв, відомий за своїми стрічками «Хайтарма», «Кіборги», «Захар Беркут», «Мирний-21», а сценаристом – Андрій Сливка. Фільм буде про оперативного співробітника ГУР МО України, який разом із колегами проводить ряд блискучих спецоперацій у перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Одна з них «Синиця», під час якої російський пілот вертольоту Мі-8 Максим переходить на український бік разом із гвинтокрилом у рамках програми «Хочу жити».

Держкіно наприкінці 2024 року виділило на створення фільмів 520 млн грн, порахували «Наші гроші». Пʼятірка найдорожчих /Фото 1

Інфографіка: Наші гроші

Держкіно наприкінці 2024 року виділило на створення фільмів 520 млн грн, порахували «Наші гроші». Пʼятірка найдорожчих /Фото 2

Інфографіка: Наші гроші

Держкіно наприкінці 2024 року виділило на створення фільмів 520 млн грн, порахували «Наші гроші». Пʼятірка найдорожчих /Фото 3

Інфографіка: Наші гроші

Держкіно наприкінці 2024 року виділило на створення фільмів 520 млн грн, порахували «Наші гроші». Пʼятірка найдорожчих /Фото 4

Інфографіка: Наші гроші

Контекст

У липні 2024 року Уряд звільнив з посади голови Держкіно Марину Кудерчук, яку критикувала кіноспільнота. Замість неї обов’язки голови тимчасово виконує Юлія Шевчук. Вона була першою заступницею голови Держкіно із серпня 2020 року. 

У 2023-му українські фільми принесли державі рекордну суму коштів у гривні: 31,4 млн. Це більше, ніж за останні чотири роки. Найбільшу суму держава отримала від студії «Анімаград» (Film.ua Group), що створила мультфільм «Мавка. Лісова пісня». Як кіно може «заробляти» для держави – читайте тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *