Iсторико-архiтектурний опорний план Львова оновлять. Таке рiшення прийняли 7 сiчня на засiданнi виконавчого комiтету Львiвської мiської ради. Про це повiдомив заступник мiського голови з мiстобудування Любомир Зубач.
За словами Любомира Зубача, мета iсторико-архiтектурного опорного плану – захистити пам’ятки вiд масштабної забудови.
“Судовi процеси йдуть своєю чергою. Нагадаю, Львiвська мiська рада подала касацiю, зараз вона на розглядi Верховного Суду. Боремося зi злими силами. Та як вiдомо, суди – рiч не така швидка, як би нам iнколи хотiлося. А справа ця – захист пам’яток – без зайвих пояснень важлива. А тому рухаємось у тому напрямку паралельно iз судами. Отже, у мiськiй радi ми й далi переконанi, що такий документ, як iсторико-архiтектурний опорний план, конче потрiбний. Тож будемо робити все, аби вiн працював”, – розповiв Любомир Зубач.
За рiшенням виконкому роботу з опорним планом подовжать i працюватимуть над його вдосконаленням, адже є звернення i вiд виконавчих органiв, i вiд юридичних та фiзичних осiб щодо уточнення до меж i режимiв використання пам’яток.
“Ключове те, що документ буде. У цьому в нас сумнiвiв чи дискусiй нема. Опорний план визначатиме режими i обмеження, а отже, захищатиме iсторико-архiтектурну спадщину Львова”, – додав Любомир Зубач.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, за законом кожне iсторичне мiсто, тим паче якщо воно є частиною спадщини ЮНЕСКО, зобов’язане мати iсторико-архiтектурний опорний план – важливий стратегiчний документ для збереження нерухомої культурної та iсторичної спадщини. У Львовi розробляти цей документ розпочали у 2017 р. В жовтнi 2023 р. його затвердили в департаментi архiтектури та розвитку мiстобудування Львiвської обласної вiйськової адмiнiстрацiї, а в сiчнi 2024 р. – у профiльному мiнiстерствi.