Українців чекають нові ліміти на карткові перекази

В Україні з 1 лютого введуть нові ліміти на карткові перекази. Без офіційного підтвердження заробітку українці зможуть переказувати до 150 тис. грн на місяць (низький та середній ризик). Якщо ж це клієнти, яких банк відносить до високого рівня (наприклад, високопосадовці, або ті, хто часто здійснює підозрілі операції), ліміт буде встановлено на рівні 50 тис. грн на місяць.

3007_001-202-825x460.jpg (62.45 Kb)

Про це йдеться в Меморандумі про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних послуг. Документ ще 10 грудня підписали в НБУ представники банківських асоціацій разом з найбільшими українськими банками. Згодом меморандум підписало більшість українських банків.

Якщо ж документально підтвердженого доходу немає, то банки зобов’язуються встановити ліміти (поширюватимуться на перекази за реквізитами IBAN) на операції:

з 01.02.2025 – для клієнтів “високого” рівня ризику встановлювати ліміт в сумі до 50 тис. грн/міс;
для клієнтів “середнього” та “низького” рівнів ризику – відповідно до лімітів та строків поетапної реалізації:

з 01.02.2025 – в сумі до 150 тис. грн/міс;
з 01.06.2025 – в сумі до 100 тис. грн/міс.
Ліміти не включатимуть операції з переказу коштів між двома рахунками, які клієнт відкрив в одному банку. За наявності документально підтверджених доходів клієнта, що перевищують установлений на дату ліміт, банки здійснюватимуть перекази в межах підтвердженого доходу.

Крім того, клієнт під час обслуговування має право звернутися до надавача платіжних послуг-учасника Меморандуму із запитом для підвищення встановленого ліміту з обов’язковим наданням документального підтвердження коштів.

Що ще передбачає Меморандум

проводити ретельну перевірку клієнтів і моніторинг фінансових операцій;
створити централізований реєстр сумнівних клієнтів із позначкою “дроп”;
встановлювати автоматизовані правила моніторингу операцій у нічний час (з 24:00 до 06:00);
посилити комунікацію з клієнтами для документального підтвердження джерел їхніх доходів.
Учасники наголосили, що впровадження таких правил дозволить посилити довіру до банківської системи, мінімізувати ризики фінансових злочинів і підвищити стабільність ринку. Президент АУБ Андрій Дубас зазначив, що такі кроки є важливим елементом у створенні прозорої фінансової екосистеми в Україні.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *