Індекс цін на молочну продукцію в березні залишився стабільним.
Світові ціни на продовольство продовжують зростати, головним чином через скорочення виробництва та високий попит.
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) вказала, що індекс цін на продукти харчування в березні майже не змінився порівняно з лютим і становив 127,1. У ньому наголошується, що зниження індексів цін на крупи та цукор урівноважило зростання індексів на м'ясо та рослинні олії.
Хоча індекс ФАО на 6,9% вище, ніж роком раніше, він залишається нижчим за піковий рівень, зафіксований у березні 2022 року після масштабного вторгнення Росії в Україну.
Середній індекс цін на рослинну олію в березні становив 161,8 пункту, що відображає зростання на 3,7% порівняно з лютим. Міжнародні ціни на ріпакову та соняшникову олію різко зросли з лютого, що пояснюється зменшенням поставок з боку ключових експортерів і високим попитом.
Індекс цін на молочну продукцію в березні становив 148,7 пункту, не змінившись порівняно з лютим. Ціни на вершкове масло зросли на 3,9% з лютого, що було спричинено високими роздрібними продажами та підвищеним попитом на тлі сезонного зниження пропозиції в Океанії та скорочення виробництва в Європі.
Індекс цін на зернові в середньому становив 109,7 пункту, що на 2,6% менше, ніж у попередньому місяці. Світові ціни на пшеницю впали в перший місяць весни, оскільки занепокоєння щодо врожаю зменшилися в кількох основних експортерах Північної півкулі.
Індекс цін на м'ясо в середньому склав 118 пунктів, що відображає зростання на 0,9% порівняно з лютим, головним чином через зростання цін на свинину, пов'язане зі зростанням котирувань в ЄС.
І навпаки, індекс цін на цукор склав 116,9 пункту, що на 1,4% менше, ніж у лютому, в основному через зниження світового попиту.
Ціни на нафту в Україні
Учасник Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин заявив, що за даними Держстату за рік масло подорожчало на 32,2%.
Експерт зазначає, що першочерговим фактором зростання вартості молочної сировини стало подорожчання кормів, яке пов’язане з неврожаєм 2024 року. Ще одним фактором, що вплинув на ціни, є сплеск вартості електроенергії.