В Україні очікується зростання цін на харчі

У 2024 році в Україні очікується зростання цін на харчові продукти на 5-10% через дефіцит електроенергії, залежно від тривалості використання генераторів. Оптимістичний сценарій передбачає зростання цін на 3-5%, тоді як песимістичний – на 10%.

9113_gnach1_jpg_resized.jpg (64.02 Kb)

Такі прогнози висловив в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, окресливши два можливі сценарії розвитку ситуації. Основною причиною підвищення цін є дефіцит електроенергії, що впливає на вартість виробництва широкої групи товарів.

Підприємства переробної промисловості можуть зіштовхнутися з необхідністю постійного використання генераторів, що призведе до зростання собівартості продукції. Сценарії розвитку ситуації:

Песимістичний сценарій:
зростання цін на 10%;
підприємства змушені будуть працювати переважно на генераторах через постійні обмеження в електропостачанні.
Оптимістичний сценарій:
зростання цін на 3-5%;
підприємства будуть переважно підключені до звичайного мережевого живлення до жовтня включно, що дозволить зменшити витрати на генерацію електроенергії.
“Песимістичний сценарій базується на розрахунках, коли практично весь час підприємства будуть змушені внаслідок обмежень працювати на генераторах, тобто собівартість продукції відповідно зростатиме. Оптимістичний сценарій – 3-5% здорожчання ґрунтується на тому, що до жовтня включно більшість часу підприємства будуть працювати за допомогою підключення до звичайного мережевого живлення”, – зазначає Тарас Висоцький.

Попередні зміни цін

У березні-квітні 2024 року в Україні вже відбулося значне здорожчання харчових продуктів. Середні ціни зросли на 60%, що серйозно вдарило по кишенях громадян. Академік НАН України, ексголова Ради Нацбанку Богдан Данилишин повідомляв про суттєве зростання цін на такі товари:

яловичина;
свинина;
птиця;
сметана;
масло;
соняшникова олія;
хліб;
овочі “борщового набору” (за винятком капусти та моркви).

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *