Ринок праці
Бізнес активніше шукає нових працівників, ніж рік тому. Кількість вакансій зростає, а деякі компанії, передусім у сфері торгівлі та послуг, навіть очікують розширення штату. Про це свідчать дані “Інфляційного звіту” Національного банку України.
Економічний ефект від національного кешбеку у відбудові житла становитиме до $60 млрд
Однак підприємствам часто не вдається знайти фахівців з необхідними навичками через структурні перекоси на ринку праці. Проблема пошуку кваліфікованих кадрів була актуальною і до повномасштабної війни, а мобілізація та значна міграція ще більше ускладнили цей процес. Тож рівень безробіття скорочується повільно, інформує Нацбанк.
Водночас зростання конкуренції за кваліфікованих працівників підштовхує підприємства до поступового підвищення заробітних плат не тільки в номінальному вимірі, а й в реальному, тобто вище рівня інфляції.
ЄС та Німеччина виділили 1 млн євро на гранти для малого бізнесу в Україні: хто може отримати
За оцінками НБУ, торік реальні зарплати в Україні середньому зросли на 3,5%.
Нацбанк прогнозує подальше зниження безробіття та зростання зарплат. Попит на кваліфікованих працівників лише збільшуватиметься, особливо в разі поліпшення безпекової ситуації наступного року.
На програми підтримки бізнесу передбачено 45 мільярдів – Шмигаль
Відбудова країни потребуватиме нових робочих рук, тому компанії активно конкуруватимуть за робітників, зокрема як за захисників, які повернуться з фронту, так і за вимушених мігрантів. Ця конкуренція й надалі стимулюватиме зростання реальних зарплат, додали у НБУ.
Цікаво про будівництво: пісок для будівництва: види характеристики, особливості вибору
Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal