Оновленi Державнi будiвельнi норми (ДБН) “Захиснi споруди цивiльного захисту”, якi набрали чинностi з листопада минулого року, мiстять дуже суворi вимоги до бомбосховищ, що можуть стати бар’єром для реалiзацiї проєктiв в Українi через надто значне їхнє здорожчання, повiдомив секторний iнженер вiддiлу регiонального розвитку департаменту проєктiв Європейського iнвестицiйного банку (ЄIБ) Павло Новак.
“Бомбосховища коштують у деяких проєктах дорожче, нiж сама школа або сервiсний центр чи дитячий садок. Бомбосховища потрiбнi, їх необхiдно робити, але щоб вони не ставали бар’єром у процесi iмплементацiї, процесi проєктної документацiї, розроблення та проходження експертизи”, – сказав вiн на другому люксембурзько-українському бiзнес-форумi “Швидке вiдновлення України”, органiзованому нещодавно LUCC у Люксембурзi, повiдомляє “Iнтерфакс-Україна”.
Новак повiдомив, що банк сподiвається на переговори з Мiнiстерством розвитку громад, територiй та iнфраструктури (Мiнвiдновлення), щоб знайти оптимальнi шляхи вирiшення цiєї проблеми.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, вiдповiдаючи на запитання представникiв мунiципалiтетiв про те, якого рiвня захисту проєкти готовий пiдтримувати ЄIБ, старший спецiалiст iз кредитiв Анастасiя Харлан зазначила, що однозначної вiдповiдi немає, але оцiнювання ризикiв здiйснюваних проєктiв насамперед перебуває на українському боцi, оскiльки банк видiляє кредит Українi.
“Ми розраховуємо, що наш партнер з української сторони застосовуватиме максимальну логiку й оцiнку ризикiв щодо подальшого iснування цього активу. Це виключно рiшення кiнцевих бенефiцiарiв i уряду, щоб оцiнити i погодитися з тими факторами ризику”, – сказала вона.
Водночас Харлан вказала, що ЄIБ готовий до конструктивного дiалогу в цьому питаннi.