28 лютого міська робоча група зі збереження об’єктів культурної спадщини, постраждалих під час повномасштабного вторгнення Російської Федерації, отримала нові інструменти для оцінки руйнування пам’яток архітектури, постраждалих від обстрілів.
Як повідомляв ProfiDOM.com.ua, представники моніторингової місії ЮНЕСКО передали місту детектор предметів і неоднорідностей, а також склерометр для вимірювання міцності будівельних матеріалів. Ці інструменти допоможуть експертам провести ретельну оцінку пошкоджень бетонних конструкцій та оцінити стан архітектурної спадщини.
Заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва Юлія Згурська наголосила, що співпраця з ЮНЕСКО є надзвичайно важливою для збереження культурної спадщини міста.
«Наша мета – працювати в майбутнє. Важливо не лише аналізувати руйнування, а й підвищувати світову обізнаність про втрати, яких зазнала українська культура. Ми налагодили довгострокове партнерство з ЮНЕСКО, і разом ми постійно навчаємо фахівців для роботи з об’єктами культурної спадщини, які потребують збереження. Ми також готуємося до тренінгів для експертів, які будуть використовувати нове обладнання», – зазначила Юлія Згурська.
Крім того, Віктор Дворніков, архітектор-реставратор, заступник голови міської робочої групи зі збереження об’єктів культурної спадщини, постраждалих під час повномасштабного вторгнення, зазначив, що передова технологія значно пришвидшить оцінку пошкоджених місць.
«Портативні пристрої можуть бути оперативно розгорнуті безпосередньо на постраждалих об’єктах культурної спадщини для оперативної оцінки міцності конструкцій і щільності матеріалів. Це дозволить нам дійти об’єктивних висновків щодо відновлення будівлі чи демонтажу небезпечних елементів», – пояснив він.